• facebook
 • rss
 • Kolęda z metropolitą

  ab

  dodane 23.01.2014 17:35

  Tej kolędy na pewno mieszkańcy bloku przy ul. Chocimskiej 2 długo nie zapomną. W ramach wizyty duszpasterskiej ich mieszkania pobłogosławił metropolita wrocławski.

  Hierarcha rozpoczął kolędowanie punktualnie o 16.00. Wtedy wspólnie z kapłanami z parafii św. Jana Apostoła na wrocławskim Zakrzowie opuścił plebanię i w towarzystwie dwóch ministrantów poszedł do wskazanego przez proboszcza budynku.

  Jak tłumaczył ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii, to sam metropolita wyszedł z inicjatywą kolędy. – Arcybiskup tłumaczył, że będzie to doskonała okazja, by nie tylko posłuchać czym żyją nasze rodziny, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień, ale także porozmawiać na temat ich propozycji, postulatów i oczekiwań, dotyczących inicjatyw duszpasterskich czy działalności Kościoła – mówił. Dodał, że kiedyś Jana Pawła II pytano dlaczego leci z pielgrzymką do Australii. Na co papież miał odpowiedzieć: „Bo leży na terenie mojej parafii”. – Oto odpowiedź na pytanie o sens i znaczenie tej wizyty.

  Na pytanie dziennikarzy czy możemy spodziewać się kolejnych wizyt metropolity w domach wrocławian ks. Kowalski odpowiedział: – Arcybiskup, jak papież Franciszek, potrafi nas zaskoczyć. Tak było w przypadku tej kolędy, więc tą wiedzą dysponuje na pewno Duch Święty.

  Kolęda rozpoczęła się o 16.00   Kolęda rozpoczęła się o 16.00 Wrocławska Kuria Metropolitalna Podpis arcybiskupa w zeszytach do nauki religii   Podpis arcybiskupa w zeszytach do nauki religii Wrocławska Kuria Metropolitalna
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół