• facebook
 • rss
 • Solidarni z Ukrainą

  kra

  dodane 25.01.2014 11:58

  Jutro w czasie Mszy św. w kościołach archidiecezji wrocławskiej wierni będą modlić się o to, by konflikt na Ukrainie został rozwiązany w duchu sprawiedliwości, miłości i pokoju.

  Jak czytamy w prośbie skierowanej dziś do wszystkich księży posługujących w diecezji z woli abp. Józefa Kupnego, modlitwa Kościoła wrocławskiego jest wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Stanowi również szczególny znak więzi z tamtejszym Kościołem, który będzie przeżywał 26 stycznia jako czas modlitwy w intencji tych, którzy zginęli podczas ostatnich protestów, w intencji ich rodzin, osób rannych oraz wszystkich niosących pomoc.

  Oto pełny tekst komunikatu:

  W związku z trudną sytuacją społeczno-polityczną w jakiej znalazł się w ostatnim czasie naród ukraiński, Kuria Metropolitalna Wrocławska prosi Przewielebnych Księży o włączenie w do Modlitwy Powszechnej w czasie wszystkich Mszy św. sprawowanych jutro, tj. 26 stycznia, następującej intencji:

  Boże, Dawco Pokoju,

  W obliczu zagrożeń, które stoją dziś przed bliskim nam narodem ukraińskim, prosimy Cię, uzdolnij ludzi odpowiedzialnych za jego losy, by w duchu sprawiedliwości, miłości i pokoju starali się rozwiązać nabrzmiałe problemy.

  Ciebie prosimy...

  Z woli Księdza Arcybiskupa Metropolity modlitwa Kościoła wrocławskiego jest wyrazem solidarności z narodem ukraińskim. Stanowi również szczególny znak więzi z tamtejszym Kościołem, który będzie przeżywał dzień 26 stycznia jako czas modlitwy, w intencji tych którzy zginęli podczas ostatnich protestów, w intencji ich rodzin, osób rannych oraz wszystkich niosących pomoc.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: UKRAINA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół