• facebook
 • rss
 • Nowe miejsce, nowa przychodnia

  Agata Combik

  dodane 28.01.2014 17:20

  Przy ul. Jedności Narodowej 47 we Wrocławiu otwarta została specjalistyczna placówka.

  Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci uruchomiła 28 stycznia przychodnię dla nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci. Odtąd w jednym miejscu będą mogły skorzystać z pomocy różnych specjalistów – pediatry, neurologa dziecięcego, kardiologa czy ortopedy, lekarzy doświadczonych w pracy z dziećmi wymagającymi specjalnej opieki. W przyszłości w przychodni prowadzona będzie stacjonarna rehabilitacja, realizowana będzie także idea rehabilitacji społecznej – m.in. w Grupie Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka. Już teraz korzystać można z opieki hospicjum perinatalnego, oferującego wsparcie rodzicom jeszcze nienarodzonych dzieci cierpiących na nieuleczalne choroby, zbliżających się ku śmierci. Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci odtąd tu także, przy ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a (w podwórzu, obok poczty), ma swoją siedzibę.

  Darczyńcy pozostawili swój ślad na ścianie odnowionego budynku   Darczyńcy pozostawili swój ślad na ścianie odnowionego budynku Agata Combik /GN Dr Krzysztof Szmyd, kierownik Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, podkreślił w czasie otwarcia placówki, że celem podejmowanych działań jest stworzenie kompleksowej opieki nad chorym dzieckiem, ale i nad jego rodziną, która często boryka się z problemami finansowymi, psychologicznymi. – Interesuje nas nie tylko chore dziecko, ale i wszystko, co się dzieje wokół, jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat – mówił. – Interesuje nas to, co dzieje się z jego bliskimi za jego życia, ale i wtedy, gdy już odejdzie.

  – Nie ma nic piękniejszego niż moment, kiedy człowiek pochyla się nad potrzebującym pomocy dzieckiem – mówił ks. Aleksander Radecki, który dokonał poświęcenia nowej placówki. Ks. Tomasz Filinowicz, kapelan hospicjum, przyniósł do przychodni piękny krzyż przywieziony z Jerozolimy.

  Więcej o działalności hospicjum można przeczytać tutaj.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół