• facebook
 • rss
 • Zmiany we wrocławskim GN

  Karol Białkowski

  dodane 01.02.2014 09:49

  Od 1 lutego nowym kierownikiem wrocławskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" jest ks. Jakub Łukowski. Dotychczasowy szef, ks. dr Rafał Kowalski, od początku roku jest dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej kurii metropolitalnej.

  - To był wspaniały i błogosławiony czas. Dziękuję wszystkim, a szczególnie najbliższym współpracownikom - mówi ks dr Rafał Kowalski. Podkreśla, że cztery lata dziennikarskiej pracy w "Gościu" minęły niezwykle szybko. - Poznawszy profesjonalizm pracy w redakcji wiem, że ten tygodnik będzie miał we mnie zawsze stałego czytelnika. Idziemy dalej... - dodaje.

  Nowym wyzwaniem, które stoi przed ks. Rafałem, jest tworzenie Wydziału Komunikacji Społecznej przy kurii metropolitalnej. Wydział ma być płaszczyzną spotkania Kościoła wrocławskiego z dziennikarzami i dbanie o jego wizerunek w mediach. Jak podkreślał w jednym z wywiadów ks. R. Kowalski: - W Kościele jest zdecydowanie więcej dobra jak zła. Trzeba jednak dobro uczynić głośnym.

  Obowiązki kierownika wrocławskiego "GN" przejął z dniem 1 lutego ks. Jakub Łukowski. Praca dziennikarska to nie jest dla niego nowość, bowiem zanim zdecydował się na rozpoczęcie formacji i nauki w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym, przez trzy lata był współpracownikiem, a później pracownikiem redakcji... wrocławskiego "Gościa". - Od tamtego czasu minęło 7 lat. Cieszę się, że mogę tu wrócić, bo nie ukrywam, że mam miłe wspomnienia - tłumaczy.

  Zespół redakcyjny dziękuje serdecznie dotychczasowemu szefowi za bardzo owocną współpracę i życzy mu wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze. Ks. Jakubowi życzymy natomiast lekkiego pióra, wielu pomysłów natchnionych Duchem Świętym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • syn
   03.02.2014 11:43
   a co czytelnik z tego bedzie mial? z tej zmiany...
  • syn
   03.02.2014 18:20
   a dlaczego to kleryk po wyświęceniu nie "pracuje" przy ołtarzu, gdzie jest w koncu jego miejsce, tylko zostaje.. dyrektorem, kanclerzem, prezesem, katechetą, prokurentem itd., ????A przeciez świeccy, cywilni absolwenci teologii [ i nie tylko } pozostają bez pracy,,,,Takie parcie osób poniekąd duchownych do tytułów, zaszczytów???A kto ma peacować zgdonie z powołaniem>>przy ołtarzu??ja sie pytam
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół