• facebook
 • rss
 • Tańce, pantomima i buty

  Monika Kordylewska

  dodane 01.02.2014 16:35

  W sobotę 1 lutego już po raz piąty odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci zorganizowana przez Dortmundzko-Wrocławską Fundację im. św. Jadwigi.

  Zaproszonych zostało 80 dzieci z 31 wrocławskich parafii, w wieku od 5 do 10 lat, wytypowanych przez parafialne zespoły Caritas i szkolnych pedagogów.

  Zabawa kolejny raz została zorganizowana w gościnnym Gimnazjum Salezjańskim im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu. Dzieci obejrzały pantomimę przygotowaną na motywach bajki „Dziewczynka z zapałkami”, przedstawioną przez słuchaczy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA. Wielu uczestników zabawy miało na sobie barwne stroje karnawałowe, które mogli zaprezentować podczas tańców i warsztatów nauki pantomimy. Słodki poczęstunek przygotowała cukiernia „Pączuś” – wieloletni sponsor słodkości. Radość dzieci była duża, zwłaszcza, że na zakończenie każde z nich otrzymało paczkę. Ich opiekunowie odebrali talony na obuwie na kwotę 100 złotych, ufundowane przez firmę Deichmann i Fundację św. Jadwigi.

  Organizację zabawy wspomagali licznie przybyli wolontariusze z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu. Dekorowali balonami salę, zorganizowali i prowadzili szatnię dla dzieci i opiekunów oraz czuwali, by wszystkie dzieci dobrze się bawiły. Poprowadzili także kawiarenkę dla opiekunów dzieci. Można było spróbować tam domowych ciast.

  Realizacja projektu możliwa była dzięki zbiórkom funduszy prowadzonym w Dortmundzie, a także sponsorom i licznym wolontariuszom.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół