• facebook
 • rss
 • Papież o nas myśli

  ks. Jakub Łukowski

  dodane 07.02.2014 17:14

  Abp Józef Kupny wraz z grupą dolnośląskich biskupów spotkał się dzisiaj z ojcem świętym Franciszkiem w ramach wizyty "ad limina apostolorum". Rozmowy dotyczyły m.in. sytuacji rodziny oraz potrzeby budowania jedności w Kościele.

  W wywiadzie dla Radia Rodzina metropolita wrocławski wspomniał o bardzo dobrej i życzliwej atmosferze rozmów z papieżem. – W kierunku Ojca Świętego padły z mojej strony słowa zaproszenia do Wrocławia – mówił abp J. Kupny. – Starałem się podkreślić, że Wrocław jest miastem, które rozwija się bardzo dynamicznie, tak w obszarze kultury, jak i ekonomii - dodał.

  Arcybiskup zaznaczył, że Papież z wielką życzliwością odnosi się do Kościoła w Polsce i jest bardzo dobrze zorientowany w jego sytuacji. – Papież jest zadowolony ze stanu duszpasterstwa w Polsce, cieszy się z faktu, że mamy w dalszym ciągu powołania, oraz że młodzież kształci się na uczelniach katolickich.

  Tematem rozmów z papieżem była również kwestia sprawowania sakramentu pokuty i pojednania. – Papież ucieszył się bardzo, gdy usłyszał, że księża w naszym kraju chętnie siadają do konfesjonału, oraz że nie brakuje tych, którzy pragną z ich posługi korzystać – mówił abp. J. Kupny.

  Papież wykazał duże zainteresowanie problematyką sytuacji rodziny w Polsce. – Ojciec święty jest zdania, że rodzina wymaga wsparcia i umocnienia. – zaznaczył Metropolita wrocławski.

  W kontekście współczesnych zagrożeń moralnych Ojciec Święty zwrócił uwagę na fakt, że obecny czas należy rozpoznawać jako szczególnie naznaczony Bożym miłosierdziem. – Bóg z wielkim miłosierdziem pochyla się nad każdym z nas. W ocenie papieża biskupi i kapłani są tymi, którzy o Bożym miłosierdziu nieustannie powinni mówić i przypominać – zaznaczył abp J. Kupny.

  Bezpośrednio po spotkaniu papieża z grupą biskupów, w której znajdował się nasz metropolita, miało miejsce spotkanie ze wszystkimi przedstawicielami polskiego episkopatu, podczas którego papież przekazał pozdrowienia dla wiernych w Polsce. – Papież myśli o nas i modli się za nas – podkreślił wrocławski ordynariusz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół