• facebook
 • rss
 • Seminarzyści ostro kopali

  Karol Białkowski

  dodane 16.02.2014 22:36

  Były emocje sportowe, dużo goli i modlitwa. Klerycy z diecezjalnych seminariów we Wrocławiu i Świdnicy oraz seminarium duchownego księży salwatorianów w Bagnie spotkali się w Trzebnicy na pierwszym turnieju piłki halowej.

  - Taki turniej zorganizowaliśmy po raz pierwszy, ale próbowaliśmy zrealizować ten pomysł już od dwóch lat. Początkowo nie mogliśmy znaleźć wspólnego terminu, a w ubiegłym roku odbył się tylko jeden mecz z seminarzystami z Wrocławia - mówi kleryk Rafał Główczyński, salwatorianin, organizator zawodów. W tegorocznych zmaganiach wzięły udział trzy drużyny, ale to jeszcze nie wszyscy dolnośląscy alumni. - Niestety dwóm drużynom nie pasował termin turnieju, ale może za rok do nas dołączą - dodaje.

  Ideą spotkania było wzajemne poznanie się i spędzenie razem czasu. - Mówi się sporo o tym, że kapłani muszą budować wspólnoty. Wydawało nam się, że mało jest konkretów. Pomyśleliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Efektem jest ten turniej - mówi kl. Rafał. Podkreśla, że wynik był sprawą drugorzędną, choć na boisku zespoły dawały z siebie wszystko.Po zakończeniu boiskowej rywalizacji klerycy udali się do Bagna, do seminarium księży salwatorianów. - Swoje anielskie wypieki i kolację przygotowała słynna s. Aniela. Nie może braknąć czegoś dla ducha. Wspólnie będziemy modlić się Nieszporami - dodaje kleryk.

  Formuła zawodów zakłada, że każdego roku będzie inny gospodarz turnieju. Drogą losowania wybrano organizatora kolejnych zmagań. Będzie nim Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.

  Wyniki:

  Wyższe Seminarium Duchowne Księży Salwatorianów w Bagnie - WSD w Świdnicy 8:3
  WSD w Świdnicy - MWSD we Wrocławiu 1:8
  WSD SDS w Bagnie - MWSD we Wrocławiu 4:2

  Kolejność końcowa:

  1. WSD SDS w Bagnie
  2. MWSD we Wrocławiu
  3. WSD w Świdnicy

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół