• facebook
 • rss
 • O JP II wierszem, pędzlem, makiem...

  Agata Combik

  dodane 19.02.2014 15:14

  Na diecezjalny konkurs poświęcony papieżowi, ogłoszony przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, wpłynęło 569 prac.

  Temat konkursu - związanego oczywiście z przygotowaniami do kanonizacji - brzmiał: „Poznaj Jana Pawła II”. W uczniowskiej rywalizacji chodziło przede wszystkim o ułatwienie spotkania z Karolem Wojtyłą tym, którzy z racji wieku nie mogli poznać go za życia.

  W konkursie wzięło udział 3218 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którymi opiekowało się 151 katechetów. Wśród 569 prac było 11 prezentacji, 75 prac pisemnych (wierszy i opowiadań). Pozostałe to dzieła plastyczne, które zadziwiają bogactwem form.

  - Dzieci mają naprawdę cudowne pomysły - mówi s. Jolanta Ziółkowska z Wydziału Katechetycznego. Wśród kolorowych obrazków nie brakło zaskakujących przedstawień np. Jana Pawła II lecącego nad ziemią, papieża z sutanną wyklejoną białym cukrem; prac z użyciem maku, piórek, liści. Uczestnicy konkursu często przedstawiali papieża na tle gór, okrążającego kulę ziemską czy otoczonego przez dzieci.

  Część prac będzie można oglądać w kościele pw. św. Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, w kościele pw. św. Bonifacego. Kilka znajdzie się także w Księgarni Archidiecezjalnej. Pozostałe trafią do szkolnych sal katechetycznych.

  Nadesłane prace pisemne można przeczytać na nowo powstałej stronie poświęconej przygotowaniom do kanonizacji. Zobacz tutaj.


                                                                                                                                                                                                                                    

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół