• facebook
 • rss
 • Abp J. Kupny do księży: - Musimy być blisko ludzi!

  ks. Rafał Kowalski /Archidiecezja Wrocławska

  dodane 26.02.2014 14:33

  Do troski o rodziny oraz o bycie blisko wiernych zaapelował abp Józef Kupny w czasie spotkania z księżmi dziekanami dekanatów należących do archidiecezji wrocławskiej.

  Metropolita nawiązał do homilii, jaką w czasie Mszy św. rozpoczynającej spotkanie wygłosił bp Andrzej Siemieniewski. Hierarcha, powołując się na słowa adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”, tłumaczył, że pasterz pośród ludu Bożego, w zależności od wymogów miejsca i czasu, zajmuje trojakie miejsce: staje z przodu, by wskazywać drogę, innym razem staje zwyczajnie pośród wszystkich z troską i miłosierną obecnością, a jeszcze innym razem powinien iść za ludem, aby pomóc tym, którzy zostali, a także dlatego, że owczarnia ma swój węch i rozpoznaje zielone pastwiska.

  – Być blisko wiernych – to jest program naszego duszpasterstwa – wyjaśnił abp Józef Kupny, dodając: – Musimy budować więzi między sobą. Aby tego dokonać, trzeba wychodzić do ludzi, pomagać rodzinom i praktykować miłosierdzie wobec potrzebujących. Podkreślił również, że wśród duchownych niezbędne jest kształtowanie myślenia o Kościele, który jest własnością Jezusa. – Kościół nie jest mój ani wasz. Kościół jest Chrystusa, który powołał nas, byśmy ten Kościół budowali i o niego się troszczyli.

  W czasie spotkania księża dziekani dyskutowali na temat aktualnych problemów duszpasterskich. Zapoznali się także z programem przygotowań archidiecezji wrocławskiej do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie.

  W archidiecezji wrocławskiej działa już sztab przygotowujący Kościół na Dolnym Śląsku do tego wydarzenia. Wiosną 2016 r. do Wrocławia dotrze krzyż ŚDM.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół