Nowy numer 20/2018 Archiwum

Arcybiskup w sieci

"Papież Franciszek mówi, ze Wielki Post to dobry czas, by wyruszyć w drogę. Wyruszamy z Ewangelią w świat wirtualny. Proszę o modlitwę" – tak brzmi pierwszy tweet metropolity wrocławskiego.

Dziś zostało założone na Twitterze oficjalne konto abp. Józefa Kupnego. Tym samym metropolita wrocławski dołącza do niemałej rzeszy duszpasterzy, którzy za pośrednictwem tweetów chcą docierać z Dobrą Nowiną do współczesnego człowieka. Standardy wyznacza papież Franciszek, którego wpisy są obserwowane przez kilkanaście milionów ludzi na całym świecie.

– Arcybiskup od samego początku posługi w naszej diecezji wychodzi do ludzi i chce być blisko każdego człowieka. Inicjatywa zatem, by mógł w ten sposób docierać do wiernyc,h nie była dla nas wielkim zaskoczeniem, raczej konsekwencją tego, jaki jest i jaki model duszpasterzowania preferuje – mówi ks. dr Rafał Kowalski, rzecznik metropolity. Dodaje, że abp J. Kupny, wykorzystując Twittera, będzie chciał przede wszystkim dzielić się refleksjami, zrodzonymi podczas rozważania słowa Bożego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma