• facebook
 • rss
 • Paschaliki i chlebki

  WKS

  dodane 19.03.2014 13:34

  W najbliższych dniach do parafii archidiecezji wrocławskiej trafi 29 tys. paschalików i 27 tys. chlebków miłości. Dziś rozpoczęła się ich dystrybucja.

  Wrocławska Caritas przygotowała o 2 tys. więcej świec w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wcześniej pracownicy tej instytucji dzwonili do parafii, sondując, jakie jest zapotrzebowanie konkretnych wspólnot na paschaliki i chlebki. Zgodnie z ideą akcji Wielkanocne Dzieło Caritas, mają one pojawić się na stołach podczas Świąt Zmartwychwstania jako wyraz jedności z potrzebującymi.

  Ofiary zebrane w czasie akcji zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom i rodzinom dotkniętym ubóstwem. Pieniądze trafią także do parafii z przeznaczeniem na działalność charytatywną. – Otrzymujemy na bieżąco wiele podań z prośbą o wsparcie w różnych, często losowych sytuacjach. Dotyczą one np. zapłacenia rachunków, wykupienia leków, zakupu odzieży – mówi Ewa Kłak z Caritas Wrocław, tłumacząc, że dzięki ofiarom składanym przy okazji nabywania paschalików i chlebków Caritas może odpowiadać na te prośby. 

  Paschalik, świeca, którą stawiamy na wielkanocnym stole, symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego. Zapalona podczas wielkanocnego śniadania, wskazuje na dyspozycję rodziny, która – zgromadzona przy świątecznym stole – jest otwarta na pomoc innym.

  Chleb Miłości jest miniaturą codziennie spożywanego chleba. Gdy jest dzielony i spożywany w czasie śniadania rezurekcyjnego, skłania do refleksji nad potrzebą dzielenia się. Jest on znakiem jedności z ludźmi cierpiącymi głód.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół