• facebook
 • rss
 • Arcybiskup u celników

  WKS

  dodane 01.04.2014 18:40

  Abp Józef Kupny przyjechał do Izby Celnej we Wrocławiu na zaproszenie dyrektor Barbary Basisty, by zapoznać się z pracą oraz zadaniami realizowanymi przez tę formację.

  Nasz metropolita z zainteresowaniem wsłuchiwał się w przedstawiony szeroki zakres działań dolnośląskich celników, wyrażając przy tym wielkie uznanie i szacunek dla pracy funkcjonariuszy – mówi ks. Piotr Jakubuś, kapelan Służby Celnej. – Podkreślił także szczególne znaczenie, jakie dla Ojczyzny spełnia ta formacja – dodaje, zwracając uwagę, że hierarcha ujął wszystkich tym, iż - jak to określali sami zainteresowani - „nie chciał być pouczającym innych kaznodzieją, ale przyjacielem, który z każdym spokojnie rozmawiał”. Na zakończenie wizyty arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa i życzył sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Tessa
   26.07.2014 07:43
   Chwileczkę, chwileczkę, jestem politologiem z wykształcenia..o ile dobrze pamiętam na wykładach z bioetyki mówiono mi, (i ubolewano nad tym bardzo)ze w Polsce nie ma uwarunkowań prawnych dotyczących pobierania narządów od dawcy, który jest np po wypadku i nastąpiła śmierć mózgu.
   Nie zgodzę się z autorem, ze lekarze pytają rodziny czy mogą pobrać narządy,bo takie jest prawo..W POLSCE NIE MA UWARUNKOWAŃ PRAWNYCH REGULUJĄCYCH TA KWESTIĘ.
   LEKARZE PYTAJĄ, BO TAK WYPADA, ALE RÓWNIE DOBRZE MOGĄ POBRAĆ NARZĄDY NIE PYTAJĄC RODZINY O ZGODĘ.I ZROBIĄ TO ZGODNIE Z PRAWEM, BO W POLSCE NIE MA UWARUNKOWAŃ PRAWNYCH NIEZEZWALAJĄCYCH NA POBRANIE NARZĄDÓW.
   Reasumując: jeżeli nie zastrzeżesz faktu, ze nie chcesz aby pobrano ci jakikolwiek narząd, to mogą to zrobić bez pytania kogokolwiek o zdanie i zrobią to zgodnie z prawem....NIE ROZUMIEM PO CO NOSIĆ PRZY SOBIE DEKLARACJE ZGODY NA POBRANIE NARZĄDÓW?TO JAKAŚ ŚCIEMA! NIKT NIE POTRZEBUJE TWOJEJ ZGODY!JAK ZECHCE TO I TAK WEZMĄ! NA RAZIE JESZCZE PYTAJĄ RODZINĘ, BO JAKOŚ TA WYPADA, ALE CZY ZAWSZE BĘDĄ PYTAĆ?jakoś politycy milczą w tej kwestii i sprawa jest nadal nieuregulowana.... Sprawa przeszczepów na żywych narządach i pobierania od dawców tak naprawdę jest bardzo dyskusyjna... jaka jest gwarancja, ze moje narządy nie pójdą do kogoś "schandlowane"? A nawet jeśli nie, to i tak to jest już cały przemysł, bo tak biorca do końca życia będzie wzbogacał koncerny farmaceutyczne i brał leki żeby organizm nie odrzucił przeszczepu....to są ogromne pieniądze....jest już legalna aborcja w szpitalu Sw Rodziny za chwile w innym szpitalu zezwolą na eutanazje,może być to "przyspieszona eutanazja", bo ktoś gdzieś czeka na organy...?A rodzinie może się powiedzieć, ze nastąpiła śmierć mózgu?Może ten scenariusz wcale nie jest taki odległy?
   Wiem, każdy chce żyć, ale....czy życie kończy się tu i teraz dla osoby wierzącej?
  • tESSA
   26.07.2014 07:51
   dopisek:
   nie rozumiem skąd ta informacja o noszeniu przy sobie deklaracji zezwalającej na pobranie narządu do przeszczepu, skoro w Polsce prawo zezwala na pobranie narządu bez pytania kogokolwiek o zgodę? To jakaś nowa moda?Mydlenie ludziom oczu?
   JESZCZE RAZ POWTARZAM, JEŚLI NIE CHCESZ, ABY POBRANO OD CIEBIE ORGAN TO MUSISZ TO ZASTRZEC, JEŚLI NE TO NIE MUSISZ WYRAŻAĆ ŻADNEJ ZGODY....a tym bardziej nosić jej przy sobie....PRAWO ZEZWALA NA POBRANIE ORGANU BEZ ZGODY PACJENTA CZY RODZINY.KONIEC,KROPKA.
  • Tessa
   26.07.2014 08:55
   http://www.medyczneprawo.pl/2012/06/25/zgoda-na-pobranie-organow-do-transplantacji-po-smierci/

   poniżej wklejam treść ustawy o transplantacyjnej
   http://www.poltransplant.org.pl/ust_jednoli.html
  • Rex Kelvin
   23.07.2017 04:39
   Cześć,

   Jesteśmy tu po raz kolejny, aby kupić nerki dla naszych pacjentów i zgodzili się zapłacić dobrą sumę pieniędzy wszystkim, którzy chcą ofiarować nerki, aby je uratować i tak Jeśli jesteś zainteresowany byciem dawcą lub chcesz uratować życie, Musisz napisz do nas e-mail poniżej.

   Jest to okazja, aby być bogatym w porządku, zapewniamy i gwarantujemy 100% bezpieczną transakcję z nami, wszystko odbywa się zgodnie z prawem prowadzącym dawców nerki.
   Więc marnuj więcej czasu, uprzejmie napisz do nas na irruaspecialisthospital20@gmail.com

   Szpital Specjalistyczny Irrua.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół