• facebook
 • rss
 • Konkurs wciąż trwa

  ela

  dodane 02.04.2014 11:12

  Do końca kwietnia można wziąć udział w pierwszym konkursie literackim organizowanym przez Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską i wrocławskiego "Gościa". Warto, bo na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

  - Prace konkursowe ciągle napływają. Mają dla nas ogromną wartość, dlatego postanowiliśmy dać szansę tym, którzy dopiero niedawno się o nim dowiedzieli - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych i pomysłodawca konkursu. Nowy termin ich nadsyłania mija 30 kwietnia, a ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 10 maja.

  Jak zaznacza, z przesłanych tekstów wynika, że ludzie, którzy brali udział w "rekolekcjach w drodze", często pod ich wpływem zmieniali swoje życie. - Mam nadzieję, że uczestnicy konkursu zgodzą się na publikację swoich prac. Może z tego powstać wspaniała książka promująca pielgrzymkę. Nic tak nie trafia w serce jak autentyczne historie tych, którzy przeżyli na pielgrzymce coś wspaniałego - dodaje.

  Przypominamy, że uczestnicy powinni przesłać drogą elektroniczną, na adres pielgrzymka@pielgrzymka.pl, tekst (nie dłuższy niż 4,5 tys. znaków ze spacjami) w dowolnej formie (poza poezją) na jeden z wybranych tematów:
  1) Moje świadectwo z pielgrzymki.
  2) Dlaczego warto pielgrzymować? – zaproszenie do udziału w 34. PPW.

  Myślą przewodnią obu tematów jest łacińska sentencja „Vita peregrinatio est” (Życie jest pielgrzymowaniem.). Wśród nagród jest m.in. weekendowy wyjazd dla dwóch osób do Kudowy Zdroju lub Świnoujścia, plecaki turystyczne i książki. Wszelkie szczegóły związane z konkursem można znaleźć na stronie www.pielgrzymka.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół