• facebook
 • rss
 • Orzech w Anglii

  ela

  dodane 02.04.2014 12:22

  Od 5 do 9 kwietnia będą trwały rekolekcje polonijne w Coventry. Poprowadzi je duszpasterz akademicki z Wrocławia, ks. Stanisław Orzechowski. Warto tę informację przekazać tym, którzy przebywają na Wyspach. Jak zapewniają organizatorzy, na poprzednie rekolekcje uczestnicy przyjeżdżali z bardzo odległych miejscowości.

  - Kościół w Coventry został wzniesiony polskimi rękami w 1961 r. Obecnie na niedzielne Msze św. uczęszcza regularnie ok. tysiąca osób, co stanowi ok. 15 proc. społeczności polskiej w tym mieście - mówi Joanna Gniłka, czynnie uczestnicząca w życiu parafii. Przekonuje, że wspólnota realizuje bardzo intensywnie ogłoszony od I niedzieli Adwentu parafialny rok rodziny. - Wszelkie inicjatywy pastoralne koncentrują się na umocnieniu więzi małżeńskich i rodzinnych. Rozpoczęliśmy od rekolekcji prowadzonych przez Ruch Czystych Serc. Prowadził je chrystusowiec, ks. Mieczysław Piotrowski z ekipą ewangelizacyjną. Gościliśmy także Jacka Pulikowskiego, specjalizującego się w poradnictwie rodzinnym - dodaje.

  J. Gniłka przekonuje, że podążając w realizacji programu o krok dalej, wspólnota zaprosiła kolejnego wybitnego znawcę tematu, ks. Stanisława Orzechowskiego. - To nie przypadek. Jest wśród nas wiele osób z okolic Wrocławia, które związane były z DA "Wawrzyny", albo brały udział w kursie przedmałżeńskim organizowanym przez "Orzecha" - przekonuje i dodaje, że rodziny bardzo sobie cenią nauki, w których wzięły udział, nazywając je żartobliwie kursem antymałżeńskim. - Rekolekcje będą dla nich dobrą okazją do spotkania po latach - zapewnia. Rekolekcjom będzie przyświecało hasło "Jezus Chrystus - wiara, nadzieja, miłość".  

  Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli dotrzeć do Coventry, rekolekcje będą miały swoją internetową odsłonę. Wszystkie nauki w wersji audio będą udostępnione na stronie internetowej DA Wawrzyny. - Cieszymy się, że ks. S. Orzechowski przyjął nasze zaproszenie. Zachęcamy wszystkich do przybycia i wzięcia w nich udziału. Potrzebne informacje można znaleźć na naszej stronie parafialnej, na Facebooku i w serwisie katoliknawyspie.eu - zachęca.

  Adres parafii:  Coventry, Springfield Road, CV1 4GR

  Program rekolekcji:

  piątek, 4 kwietnia

  19.00 - Msza święta i Droga Krzyżowa (prowadzona przez scholkę dziecięcą)

  sobota, 5 kwietnia

   9.15 - wizyta w Polskiej Szkole Sobotniej

  17.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

  18.00-20.00 - kurs przedmałżeński - ks. S. Orzechowski

  niedziela, 6 kwietnia

   9.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

  10.40 - Gorzkie Żale

  11.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

  18.00 - Msza św. z I nauką rekolekcyjną

  19.00 - Nauka stanowa dla mężczyzn

  poniedziałek, 7 kwietnia

  10.30 - Msza św. z II nauką rekolekcyjną

  19.00 - Msza św. z II nauką rekolekcyjną

  20.00 - Nauka stanowa dla kobiet

  wtorek, 8 kwietnia

  10.30 - Msza św. z III nauką rekolekcyjną

  19.00 - Msza św. z III nauką rekolekcyjną

  20.00 - Nauka stanowa dla małżeństw

  środa, 9 kwietnia

  10.30 - Msza św. z IV nauką rekolekcyjną

  18.00 - Msza św. z IV nauką rekolekcyjną

  19.00 - Nauka stanowa dla dzieci i młodzieży

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół