• facebook
 • rss
 • Pół tysiąca obserwujących

  WKS

  dodane 07.04.2014 12:17

  Po trzech tygodniach obecności abp. Józefa Kupnego na Twitterze dziś pięćsetna osoba dołączyła do obserwujących wpisy hierarchy.

  Dokładnie 17 marca pojawił się profil arcybiskupa na popularnym portalu społecznościowym. W pierwszym tweecie metropolita wrocławski tłumaczył sens swojej obecności w internecie: „Papież Franciszek mówi, że Wielki Post to dobry czas, by wyruszyć w drogę. Wyruszamy zatem z Ewangelią w świat wirtualny” – napisał. Jego rzecznik tłumaczył wówczas, że od początku posługi w archidiecezji wrocławskiej abp Józef Kupny chciał być blisko ludzi i dopowiadał, że decyzja o tweetowaniu była jedynie konsekwencją tego, jaki styl duszpasterzowania preferuje hierarcha.

  – Ostatni papieże z Franciszkiem na czele zachęcają, by duszpasterze, naśladując Chrystusa, byli tam, gdzie toczy się życie wiernych, a wielu ogromną część swojego życia spędza w świecie www – mówi dziś ks. Rafał Kowalski, wyrażając radość z faktu, iż już pół tysiąca osób czyta krótkie wiadomości metropolity wrocławskiego. Są wśród nich m.in. duchowni, w tym kilku biskupów, politycy i dziennikarze, ludzie w różnym wieku, reprezentujący różne zawody. Do dnia dzisiejszego abp J. Kupny opublikował 24 tweety. Najczęściej dotyczą one tekstów biblijnych czytanych danego dnia w Kościele.

  W opublikowanym dziś  tekście metropolita nawiązał do słów Jezusa, wypowiedzianych do jawnogrzesznicy: „I ja ciebie nie potępiam”, życząc, by brzmiały one w sercach wszystkich, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawi się pokusa wydania wyroku na drugiego człowieka.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół