• facebook
 • rss
 • Nie stchórzyli

  Karol Białkowski

  dodane 12.04.2014 00:01

  Prosty krzyż, a za nim kilka tysięcy rozmodlonych - zwłaszcza, choć nie tylko, młodych ludzi. Takiego świadectwa potrzebował Wrocław. Za nami kolejna Akademicka Droga Krzyżowa.

  - Był taki czas w życiu Jezusa, że szczególnie potrzebował obecności człowieka. To był czas Jego męki. Wtedy niewielu dało mu tę współczującą obecność i swoje serce. Większość utraciła tę niepowtarzalną okazję, by wesprzeć w tej drodze krzyżowej swego zbawcę i Boga. My dzisiaj niejako nadganiamy utracony wtedy czas - mówił na zakończenie nabożeństwa abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski dziękował za towarzyszenie Jezusowi w Jego cierpieniu: - Dziękuję, że nie opuściliście Go, że nie skazaliście Go na samotność - dodał.

  Abp Kupny życzył na zbliżające się święta mocy wiary:

  Uczestnicy Drogi Krzyżowej zebrali się na pl. Uniwersyteckim, skąd ul. Kuźniczą przeszli do Rynku i, okrążając go, doszli do kościoła garnizonowego. Grupa kilku tysięcy ludzi zwracała uwagę zwłaszcza turystów. Były też takie osoby, które przechodząc w pobliżu, czyniły znak krzyża. Niestety wśród "gapiów" byli również i tacy, którzy na głos nieprzychylnie odnosili się do wydarzenia i tych, którzy biorą w nim udział.

  Nabożeństwo miało swój finał podczas Mszy św. pod przewodnictwem ks. Mirosława Malińskiego z Centralnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickich. W homilii o. Mariusz Simonicz nawiązał do hasła rozważanego w czasie Drogi Krzyżowej: "Błogosławieni ubodzy". Redemptorysta i opiekun DA "Redeptor" zachęcał do zastanowienia się nad tym, czy jesteśmy wstanie przyjąć to Boże błogosławieństwo. - Dzisiaj padło wiele zdań podczas rozważań, z którymi się zgadzam, dotyczących ubóstwa, ale popatrzmy na to wszystko z perspektywy naszego życia: czy mamy wszystko u Boga? Oddałeś Mu swoje życie, powołanie? - pytał.

  Zachęcamy do wysłuchania całej homilii o. Mariusza Simonicza,do obejrzenia krótkiej pocztówki filmowej i galerii zdjęć, a także do zapoznania się z rozważaniami przygotowanymi przez studentów wrocławskich duszpasterstw akademickich (na kolejnych stronach)

  Akademicka Droga Krzyżowa we Wrocławiu 2014
  Karol Białkowski

   

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół