• facebook
 • rss
 • Płomień ogarnia dekanaty

  Agata Combik

  dodane 12.04.2014 18:34

  To już prawdziwy pożar. Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia przywieziona z Łagiewnik rozpala archidiecezję.

  Sobotnia Msza św. sprawowana pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w archikatedrze wrocławskiej, wpleciona w obchody Światowego Dnia Młodzieży, zakończyła się przekazaniem ognia z Łagiewnik przedstawicielom poszczególnych dekanatów.

  – Gromadzimy się dziś, by celebrować podwójną tajemnicę, którą zostawił nam Jan Paweł II – mówił ks. Piotr Wawrzynek, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Pierwsza z nich, jak wyjaśnił, dotyczy Światowych Dni Młodzieży i znaku krzyża, druga – Miłosierdzia Bożego. – 30 lat temu, 14 kwietnia 1984 r., Jan Paweł II zaprosił młodych ludzi na spotkanie do Rzymu na Niedzielę Palmową z okazji Roku Odkupienia. Na tym spotkaniu przekazał młodzieży Krzyż Odkupienia – tłumaczył, dodając, że ten krzyż pielgrzymuje odtąd z młodymi, a w 2016 r. ma przybyć także do naszej archikatedry. Dziś znajduje się w niej krzyż, który został poświęcony przez Benedykta XVI w czasie jego spotkania z młodymi na krakowskich Błoniach.

  Przed wejściem do katedry młodzież rozdawała wszystkim tekst orędzia papieża Franciszka na ŚDM 2014 r., dotyczącego „Błogosławionych ubogich w duchu” (pełna treść orędzia jest dostępna TUTAJ). O tym, że ubóstwo prowadzi do miłosierdzia, przekonywał w homilii ks. Piotr:

  Zachęcał, by „pozwolić, by ogień Bożej łaski przez ten czas Wielkanocy, Triduum Paschalnego, tygodnia zwanego białym, uczynił nas gotowymi na przyjęcie Bożego Miłosierdzia”.

  Eucharystię poprzedziły gra terenowa dla młodzieży oraz forum prowadzone z myślą o tych, którzy chcą zaangażować się w wolontariat w ramach ŚDM 2016. – To już drugie takie spotkanie, pierwsze odbyło się w Henrykowie – tłumaczy Magda Drogosz z diecezjalnego sztabu ŚDM 2016. – W niedzielę w parafii pw. św. Franciszka przy ul. Borowskiej we Wrocławiu odbędzie się inauguracja pierwszego w diecezji miejsca przygotowań dla osób wybierających się na Światowy Dzień Młodzieży.

  Iskra Miłosierdzia płonie we Wrocławiu
  Katolicka tvRodzina

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół