• facebook
 • rss
 • O JP II i dialogu

  Agnieszka Kacała

  dodane 14.04.2014 11:04

  W LO nr XII im. B. Chrobrego we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II.

  Do II etapu olimpiady przystąpiło 49 uczestników z województwa dolnośląskiego w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczniowie, odpowiadając na tegoroczne hasło olimpiady: „Jan Paweł II – Papież dialogu”, pochylali się nad nauczaniem papieskim. Dowiedzieli się, jak ważne jest zrozumienie pojęcia dialogu dla dobrego funkcjonowania człowieka w społeczeństwie, dla budowania więzi z Bogiem, więzi chrześcijan z przedstawicielami innych religii. Młodzi mogli też poznać fenomen Wrocławia, który przez Jana Pawła II został nazwany „Miastem spotkań”.

  W czasie, gdy Komisja Konkursowa sprawdzała prace uczestników, ci wraz ze swoimi opiekunami udali się do Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu, aby poznać tradycję starszych braci w wierze, ale także, dzięki spotkaniu z Jerzym Kichlerem, doświadczyć żywego dialogu międzyreligijnego.

  Zwycięzcami tegorocznej edycji na Dolnym Śląsku zostali:

  W kategorii gimnazjalistów:

  Szczygieł Sandra – Zespół Szkół w Pieszycach, Gajewska Paulina – Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu, Kiczek Mateusz – Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu.

  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  Karolina Filityńska – Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Bolesławcu, Anna Manacka – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze; Klaudia Ogórek – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze, Martyna Pacek – Liceum Ogólnokształcące nr XII we Wrocławiu.

  Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy, że odważyli się odkrywać przebogate nauczanie bł. Jana Pawła II. Zwycięzcom zaś życzymy powodzenia i asystencji Ducha Świętego w Łomży 6 i 7 VI 2014 r. na etapie ogólnopolskim.

  mgr lic. Agnieszka Kacała

  koordynator olimpiady

  przy LOXII we Wrocławiu


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół