• facebook
 • rss
 • Radosne Alleluja z arcybiskupem

  Karol Białkowski /WKS

  dodane 19.04.2014 12:51

  Abp Józef Kupny spotkał się z mieszkańcami Wrocławia. Były miłe życzenia, kawa i ciasto, a przede wszystkim świąteczna, rodzinna atmosfera.

  Wielkanocne spotkanie księdza arcybiskupa z wiernymi odbyło się po raz pierwszy. Do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przybyło prawie 100 osób, które osobiście chciały podzielić się życzeniami z metropolitą wrocławskim.

  Na wstępie odczytany został fragment Ewangelii o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Następnie głos zabrał gospodarz wydarzenia, abp Józef Kupny. - Radosne Alleluja zabrzmi już dzisiaj w nocy. Uczestnicząc w wieczornej liturgii, będziemy bardzo podobni do Marii Magdaleny, o której ewangelista powie, że "poszła do grobu, gdy jeszcze było ciemno" - mówił i krótko zanalizował niezwykłą sytuację, w jakiej się znalazła.

  Pasterz Kościoła wrocławskiego złożył też życzenia świąteczne:

  Abp J. Kupny dziękował za przybycie na spotkanie, ale również zachęcał do udziału w zbliżających się wydarzeniach związanych z kanonizacją Jana Pawła II.

  Zachęcamy do wysłuchania całego przemówienia metropolity wrocławskiego:

  W spotkaniu wziął udział również wiceprezydent Wrocławia, Adam Grehl, który w imieniu władz miasta także złożył świąteczne życzenia mieszkańcom miasta. - Siłą Wrocławia są nasze rodziny - mówił.

  A. Grehl przekonywał, że najbliższy czas będzie długim świętowaniem ze względu na kanonizację papieża Polaka:

  Następnie każdy osobiście mógł porozmawiać z metropolitą. Goście składali księdzu arcybiskupowi życzenia wielkanocne, opowiadali o sobie, czym się zajmują, dzielili się swoimi radościami i troskami. Pytali się także, czy tradycja spotkań będzie podtrzymywana, a niektórzy sugerowali nawet, że takie spotkania powinny być organizowane częściej. - Jeśli wrocławianie będą chcieli przychodzić, nie zrezygnuję z tej inicjatywy - powiedział abp Józef Kupny.

  Z życzeniami do abp. J. Kupnego przybyli przedstawiciele wrocławskich wspólnot, szkół, ale i wiele osób, które o spotkaniu dowiedziały się przechodząc obok auli PWT. Znaleźli się wśród nich również bezdomni, których arcybiskup przyjął z troską i ciepłem. - W naszym odczuciu spotkanie przebiegło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Arcybiskup każdemu osobiście złożył życzenia, uważnie słuchał, odpowiadał na pytania... Był blisko. Z wielką serdecznością zapraszał na poczęstunek, ciesząc się z każdego z uczestników spotkania. Mocno tego doświadczyliśmy - mówi Wanda Mokrzycka, która wraz z mężem Radkiem i szóstką dzieci przybyli na Ostrów Tumski.

  Wielkanocne spotkanie z Arcybiskupem Józefem Kupnym
  Katolicka tvRodzina

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół