• facebook
 • rss
 • Prawie 300 dzieci wyrusza z wrocławską Caritas

  WKS

  dodane 03.07.2014 15:56

  Od kilku dni w Darłówku i Sulistrowiczkach wypoczywa ponad setka dzieci korzystających z kolonii organizowanych przez wrocławską Caritas. W niedzielę dołączy do nich pięćdziesięcioosobowa grupa, która wyjedzie do ośrodka w Pasterce.

  W sumie w tym roku, dzięki kościelnej instytucji charytatywnej, na pięciu turnusach nad morzem i w górach będzie wypoczywało prawie 300 dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Nad przygotowaniem i przebiegiem kolonii pracuje sztab ok. 40 osób, w większości wolontariuszy. Organizator zapewnia kadrę z odpowiednim przygotowaniem oraz opiekę medyczną. Wychowawcy poza wymaganymi prawem kwalifikacjami zostali przeszkoleni, by każdego dnia realizować założenia programu formacyjnego. Jest on oparty na filmie pt. „Zebra z klasą”.

  Uczestnicy kolonii byli zgłaszani najczęściej przez parafialne oddziały Caritas. – Są to ludzie, którzy działają w danym środowisku i mają doskonałe rozeznanie co do potrzeb mieszkańców – tłumaczy ks. Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji wrocławskiej, dodając, że ten sposób naboru sprawia, iż z wypoczynku korzystają dzieci z najuboższych rodzin. – Są wśród nich maluchy wychowywane bez biologicznych rodziców lub przez np. samotne matki – tłumaczy ksiądz rzecznik. – Zdarzają się sytuacje, że sami zainteresowani przychodzą do Caritas, by prosić o pomoc w zorganizowaniu wypoczynku dla ich pociech.

  Pracownicy Caritas podkreślają, że przygotowanie kolonii było możliwe dzięki wsparciu osób nabywających świece w czasie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przekazujących 1 procent swojego podatku na kościelną instytucję charytatywną.

  Najbliższe wyjazdy dzieci na kolonię Caritas: 6 lipca o 9.00 (wyjazd do Pasterki z parkingu przy kościele św. Marcina we Wrocławiu), 10 lipca o 23.00 (wyjazd do Darłówka z parkingu przy kościele św. Marcina we Wrocławiu).


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół