• facebook
 • rss
 • Kanadyjczycy wybierają Wrocław

  wks

  dodane 05.07.2014 15:01

  Młodzież z diecezji Hamilton chce spędzić tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, w archidiecezji wrocławskiej. Z prośbą o przyjęcie 150-osobowej grupy wystąpił do metropolity wrocławskiego bp Douglas Crosby.

  Ordynariusz Hamilton pisze w liście skierowanym do abp. Józefa Kupnego, że bardzo się cieszy, iż najbliższe Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, gdzie – jak przyznaje – „wiara katolicka jest żywa i widoczna”. Dodaje także, że w jego diecezji posługuje wielu polskich kapłanów, którzy obejmują opieką duszpasterską zarówno swoich rodaków, jak i Kanadyjczyków. Informuje ponadto, że z Hamilton na Światowe Dni Młodzieży wybiera się ok. 150 młodych, prosząc o możliwość przyjęcia ich we Wrocławiu od 18 do 25 lipca.

  Międzynarodowe spotkania młodych z całego świata zostały zapoczątkowane przez św. Jana Pawła II. Za datę ich ogłoszenia przyjmuje się rok 1985, kiedy w Rzymie odbyło się wielkie spotkanie z okazji Międzynarodowego Roku Młodzieży, a papież napisał „List apostolski do młodych całego świata”, ogłaszając ustanowienie Światowych Dni Młodzieży. Obecnie mają one dwie części: „dni w diecezjach”, kiedy młodzież przebywa w parafiach na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania, oraz „wydarzenia centralne”, kiedy wszyscy udają się do diecezji, którą ojciec święty wyznaczył jako miejsce ŚDM.  

  Czas spędzany w diecezjach ma na celu poznanie lokalnego Kościoła, kultury i topografii regionu. Młodzi w tym czasie, poza wspólną modlitwą, angażowaniem się w różne dzieła i projekty przygotowane przez gospodarzy, spotykają się ze swoimi rówieśnikami z danego kraju, zwiedzają okolicę. Nie brakuje w tym okresie wydarzeń kulturalnych i koncertów.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KANADA, WROCŁAW, ŚDM

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół