• facebook
 • rss
 • Idź na całość

  Karol Białkowski

  dodane 16.07.2014 23:37

  Jeśli nie masz jeszcze planów na pierwszą dekadę sierpnia, to zastanów się nad udziałem w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę.

  Każdego roku nawet 2 tys. osób wyrusza w 200-kilometrową trasę, by po 8 dniach marszu dotrzeć przed jasnogórskie oblicze Matki Bożej. W tym roku pątnicy będą rozważać hasło "Otwórzmy drzwi Chrystusowi". Jak zaznacza w specjalnym komunikacie ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski, główny przewodnik, "bardzo potrzebujemy rozważań opartych o bogatą spuściznę, jaką podarowała Polakom Boża Opatrzność dzięki posłudze św. Jana Pawła II".

  - Wyruszamy 2 sierpnia o godz. 6 z katedry wrocławskiej. Na Jasną Górę planujemy przybyć 10 sierpnia ok. godz. 9. O godz. 11 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

  Jak wygląda dzień pielgrzyma? - Oczywiście jest codzienna wspólna Eucharystia z adoracją Najświętszego Sakramentu. Niezmiennie pątnicy będą się wsłuchiwać także w konferencje rozwijające temat pielgrzymki. Nie braknie także Różańca, Koronki do Miłosierdzia Bożego i wspólnych śpiewów - wylicza.

  "Kuzyn" podkreśla, że pątniczy szlak charakteryzuje się także ogromną radością i zabawą. - Równowaga musi być. Zawsze dzieje się coś, co sprawia, że w grupach zawiązują się niezwykłe więzi. Nie mam wątpliwości, że będzie tak i tym razem - dodaje.

  Pielgrzymka wrocławska to jednak nie tylko wędrowcy - to tylko jeden ze sposobów udziału. - Zdecydowanie więcej jest każdego roku duchowych uczestników. Przygotowaliśmy dla nich modlitewniki. Poprzez nabożeństwa w kościołach i modlitwę indywidualną będziemy się łączyć. To będzie ogromne wsparcie dla idących - tłumaczy. Każdego pielgrzymkowego dnia będą również specjalne audycje i połączenia z trasą na antenie Katolickiego Radia Rodzina. Obszerne relacje będzie można także przeczytać na stronie: wroclaw.gosc.pl.

  W. Wowk zachęca również do tego, by ci, którzy osobiście nie mogą być na szlaku, dołączyli do pielgrzymów w Częstochowie i uczestniczyli w Eucharystii.

  Więcej na www.pielgrzymka.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół