• facebook
 • rss
 • Dobre, bo polskie

  ela

  dodane 28.07.2014 14:26

  Trwa IV Letni Festiwal Kultury "Polonia Cantans". Przed nami jeszcze wiele koncertów promujących polski dorobek artystyczny.

  - Naszym głównym celem jest danie możliwości skorzystania wszystkim, zarówno wierzącym jak i niewierzącym słuchaczom, z wartościowej kultury, z takich prezentacji, które trudno znaleźć w teatrach, czy salach koncertowych - mówi Jerzy Ziomek, przewodniczący rady fundacji "Polskie Gniazdo" i dyrektor Letniego Festiwalu Kultury "Polonia Cantans". Zaznacza, że występujący artyści są twórcami chrześcijańskimi, a z drugiej strony są zawodowymi muzykami funkcjonujący na polskich scenach. - Na to, co prezentują na naszym festiwalu nie ma większego zapotrzebowania w instytucjach kultury, a przecie ten program jest niezwykle wartościowy - dodaje.

  J. Ziomek przekonuje, że festiwal jest pewnym powrotem do początku lat 80 ubiegłego wieku. - Tak jak wtedy jest dziś kultura bardzo mocno dotowana przez państwo, ale jest też taka, która mimo braku funduszy niesie ze sobą ogromne pokłady ducha i piękna - tłumaczy zaznaczając, że festiwal jest okazją do pokazania tej drugiej.

  Artyści prezentujący się podczas kolejnych edycji festiwalu reprezentują bardzo różne dziedziny muzyki od popu, przez muzykę filmową do klasyki. - Ten wachlarz jest ciągle za mały. W pierwszych edycjach była obecna również muzyka ludowa, ale wypadła nam całkowicie z programu. Myślę jednak, że do niej wrócimy - zaznacza. Dyrektor festiwalu podkreśla, że twórczość, którą można na nim usłyszeć ma korzenie chrześcijańskie i niesie Dobrą Nowinę.

  Każde z wydarzeń festiwalowych jest poprzedzone kwadransem poetyckim. - Wydaje mi się, że to dobry pomysł. Istnieje we Wrocławiu Klub Muzyki i Literatury, a w nim działa m. in. Koło Literatów Polskich im. Zbigniewa Herberta; czy Katolicki Klub Literacki "Źródło". Festiwal daje możliwość ludziom, którzy nie do końca swój potencjał mieli gdzie przedstawić, na podzielenie się ze słuchaczami swoim dorobkiem - tłumaczy.

  Wydarzenia IV Letniego Festiwalu Kultury "Polonia Cantans" mają miejsce codziennie, do 3 sierpnia, o godz. 19.15. Szczegółowy program znajduje się TUTAJ. Gość Wrocławski objął inicjatywę patronatem medialnym.

  IV Festiwal "POLONIA CANTANS" 2014
  Katolicka tvRodzina

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół