• facebook
 • rss
 • Rozpędzeni na dobre

  ela

  dodane 04.08.2014 21:00

  Pielgrzymkowe porzekadło mówi, że kto przejdzie 3 pierwsze dni, ten dojdzie na Jasną Górę.

  Trzeci dzień pielgrzymki jest od lat szczególny. To właśnie wtedy w grupach jest namacalnie obecny Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Każda grupa przez pewien odcinek niesie monstrancję z Ciałem Pańskim. - W tym roku jest jeden szczegół, który to ułatwia. Przygotowany jest nowy feretron, który jest dużo lżejszy od poprzedniego. Dzięki temu więcej osób może się zaangażować w niesienie żywego Chrystusa - mówi rzecznik prasowy PPW, ks. Tomasz Płukarski. Podkreśla przy tym, że w sposób szczególny pątnicy modlili się o powołania kapłańskie i zakonne.

  Rzecznik pielgrzymki zaznacza, że pielgrzymom sprzyja pogoda. - Dziś było niewiele upału. Temperatura była wręcz wymarzona do marszu. Drobny deszcz przywitał nas dopiero w Namysłowie, a po rozbiciu namiotów przez dłuższą chwilę padało trochę mocniej - wyjaśnia.

  - Pielgrzymom dopisuje dobry humor. Pojawiają się już pierwsze objawy tzw. głupawki pielgrzymkowej włącznie z twórczością słowno-muzyczną. To dotyczy również tych, którzy wczoraj trochę ucierpieli w wyniku obfitych opadów deszczu i burzy - dodaje ks. Płukarski. - Tutaj należy wyrazić naszą ogromną wdzięczność mieszkańcom Oleśnicy, którzy podjeżdżali samochodami pod zamek i zabierali pielgrzymów na nocleg do swoich domów. To świadczy o ogromnym oddziaływaniu pielgrzymki również na zewnątrz.

  Dziś pątnicy pokonali etap z Oleśnicy do Namysłowa mierzący aż 32,6 km. Msza św. odbyła się w Karwińcu - homilii można posłuchać TUTAJ - a wieczorne apele jasnogórskie po raz pierwszy miały miejsce w grupach. - Pielgrzymki jużsiętrochę lepiej znają. Oprócz modlitwy jest to więc okazja również do integracji - tłumaczy rzecznik prasowy PPW.

  Jutro pobudka jest zaplanowana przed godz. 5, a wyjście o godz. 6. Pielgrzymi mają do pokonania 25,7 km między Namysłowem, a Wierzbicą Górną, do której dotrą między 16.30, a 17.30. Mszę św. zaplanowano w Siemysłowie ok. godz. 9.30. Będzie można w niej uczestniczyć poprzez transmisję live na naszej stronie internetowej. Wystarczy kliknąć TUTAJ. Uwaga! Od jutra transmitowane Eucharystie będą również dostosowane dla osób głuchych i niedosłyszących.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół