• facebook
 • rss
 • U Matki

  jpp

  dodane 10.08.2014 22:18

  Po 9 dniach marszu 34. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę 10 sierpnia dotarła do celu. Jej ostatnim punktem była Msza św. na sprawowana wałach jasnogórskich.

  Modlitwę poprzedziło tradycyjne wejście i powitanie poszczególnych grup przez głównego przewodnika PPW. - Nie byłoby udanej pielgrzymki, gdyby nie wasza służba i współpraca - mówił ks. Stanisław Orzechowski, zwracając się do poszczególnych służb PPW. Podziękowania otrzymali porządkowi, „medyczni”, kwatermistrzowie, „techniczni”, „informacja” i wszyscy inni, którzy swoją pracą przyczynili się do sprawnego i bezpiecznego przebiegu wędrówki 2 tys. pątników.

  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, który ze słowem powitania i wdzięczności zwrócił się także do duchowych pielgrzymów. Grupa tych, którzy towarzyszyli wędrującym poprzez codzienną modlitwę i śledzili ich zmagania za pośrednictwem mediów, liczyła ok. 3 tys. osób.

  W ostatniej podczas tegorocznego wędrowania homilii ks. S. Orzechowski mówił m.in. o potrzebie kształtowania w ludziach wierzących ducha pokory. - Bardzo wielu z nas chce, pychą nadętych, chodzić po wodzie i sprawdzać Pana Boga - przestrzegał "Orzech". Odwołując się do przykładu św. Piotra ratowanego przez Jezusa ze wzburzonych wód Jeziora Galilejskiego, o którym wspominała niedzielna Ewangelia, kaznodzieja przypomniał prawdę o Bogu, który jest gotów pomagać człowiekowi w każdych okolicznościach życia.

  Ważnym tematem poruszonym w czasie homilii był problem przemocy obecnej w wielu dziedzinach życia społecznego. - Nie możemy udawać, że nie dostrzegamy dramatu wojen. Nie możemy udawać, że nie słyszymy błagania naszych braci chrześcijan, którzy giną w tak wielu zakątkach świata - mówił ks. S. Orzechowski.

  „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” - tak będzie brzmieć hasło kolejnego duszpasterskiego, które - jak zapowiedział zwracając się do przybyłych na Jasną Górę ks. Marian Biskup, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego wrocławskiej kurii - stanie się mottem PPW w przyszłym roku.

  - Nie zapomnijcie o pielgrzymce do Trzebnicy - zachęcał w słowie podsumowującym 34. PPW ks. S. Orzechowski. Archidiecezjalna wędrówka do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej odbędzie 18 października.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół