• facebook
 • rss
 • Kaligrafia na pomoc Arturowi

  ac/infpr

  dodane 14.08.2014 18:44

  Scriptorium Ambulans, czyli wędrująca pracownia kaligraficzna Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych oraz Oleśnicki Dom Spotkań z Historią zapraszają na warsztaty kaligraficzne w Oleśnicy, które odbędą się 23 sierpnia.

  Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Artura Lewickiego, dwudziestodziewięcioletniego oleśniczanina, który w marcu tego roku został potrącony przez samochód, obecnie zaś wymaga kosztownej rehabilitacji.
  Warsztaty rozpoczną się w sobotę 23 sierpnia o godzinie 10.00 zwiedzaniem miejsca niezwykłego -  oleśnickiej biblioteki łańcuchowej, znajdującej się w Bazylice Mniejszej pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Dzięki uprzejmości proboszcza najstarszej oleśnickiej parafii, ks. infułata Władysława Ozimka, uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się bogato iluminowanym manuskryptom i inkunabułom, zabezpieczonym przed kradzieżą owianymi już legendą łańcuchami. Przewodnikiem po starej bibliotece będzie absolwent krakowskiej ASP, znany oleśnicki artysta i konserwator (m. in. nagrodzona renowacja Bazyliki Mniejszej) Wiesław Piechówka.

  Od 11.00 do 15.00 odbędą się warsztaty z kaligrafii gotyku niemieckiego, czyli fraktury, prowadzone w ODSzH przez Grzegorza Barasińskiego – założyciela i prezesa Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, twórcę Krakowskiej Szkoły Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych, uznanego kaligrafa i iluminatora, współpracującego m.in. z UJ i KUL.

  W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i posiadające już umiejętność pięknego pisania. Aby wziąć udział w warsztatach i zwiedzaniu biblioteki łańcuchowej, należy zapisać się mailowo: biuro@kaligraf.eu oraz wpłacić darowiznę na konto fundacji pomagającej Arturowi.

  Więcej informacji tutaj.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół