• facebook
 • rss
 • Już zaplanuj czas

  awr, ac

  dodane 25.08.2014 14:03

  Wrocławska archidiecezjalna pielgrzymka duchowieństwa i wiernych na Jasną Górę odbędzie się 19 i 20 września.

  Doroczne spotkanie w diecezjalnej rodzinie w duchowej stolicy Polski rozpocznie się Mszą św. w bazylice jasnogórskiej o 18.30, odprawioną pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego. W programie całonocnego czuwania znajdzie się Apel Jasnogórski o 21.00, poprzedzony modlitwą różańcową, i Eucharystia sprawowana o północy przed wizerunkiem Czarnej Madonny. Wspólną modlitwę zakończy Msza św. o 6.00.

  Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Maryjo, uproś nam łaskę nawrócenia” – wprowadzającym w nowy rok duszpasterski, któremu będą towarzyszyć słowa: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

  Metropolita wrocławski w liście zachęcającym do udziału w diecezjalnym jasnogórskim czuwaniu pisze: „Ważnym gestem dla całego świata była decyzja Ojca Świętego Franciszka, który nazajutrz po wyborze na Stolicę Piotrową udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, by Maryi powierzyć swoją posługę. Później pouczał nas, że kiedy Kościół szuka Chrystusa, zawsze puka do domu Matki i prosi: 'Ukaż nam Jezusa'. To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami. Dlatego kiedy wyruszamy w drogę, zawsze idziemy z Maryją.

  Nawiązując do tych słów, u progu rozpoczynającego się roku szkolnego i akademickiego oraz przed rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego, pragniemy jako Archidiecezja Wrocławska pukać do domu Matki, która kochała i wychowywała Jezusa, prosząc, żeby pomagała nam wszystkim: biskupom, kapłanom, rodzicom, wychowawcom, dzieciom, młodzieży, osobom starszym i chorym”.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół