• facebook
 • rss
 • O zbiorach bibliotecznych

  inf. prasowa /PWT

  dodane 02.09.2014 20:34

  Po raz drugi w historii członkowie Stowarzyszenia Europejskich Bibliotek Teologicznych BETH (Bibliothèques Européennes de Théologie) przyjadą na walne zgromadzenie do Polski. Tym razem gospodarzem spotkania będzie Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

  Przedstawiciele organizacji i bibliotek teologicznych z 15 krajów Europy oraz przewodnicząca American Theological Library Association (ATLA) ze Stanów Zjednoczonych gościć będą w stolicy Dolnego Śląska od 6 do 10 września na zaproszenie Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES. W tym roku spośród czterdziestu delegatów po raz pierwszy liczniej pojawią się bibliotekarze z Europy Środkowo-Wschodniej - Czech, Węgier, Rumunii i Polski.

  Obrady toczyć się będą w sali Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, gdzie uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami i omówią wspólne projekty. Głównym tematem obrad będzie konserwacja i zachowanie dla przyszłych pokoleń zbiorów bibliotecznych w kontekście doświadczeń Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestnicy konferencji poznają także Wrocław oraz wyjątkowe miejsca naszego województwa, zwiedzając m.in. Panoramę Racławicką, Ostrów Tumski, Opactwo w Krzeszowie czy Kościół Pokoju w Świdnicy.

  Federacja FIDES została przyjęta do BETH w 1995 roku po oficjalnym erygowaniu jej przez Konferencję Episkopatu Polski i obecnie jest jednym z dwunastu członków zwyczajnych BETH. Przewodniczący Zarządu FIDES co roku bierze udział w zgromadzeniach ogólnych BETH. Poprzednie i zarazem pierwsze zgromadzenie BETH w Polsce odbyło się w Krakowie od 12 do 18 września 1998 roku. Było ono zorganizowane w imieniu FIDES przez Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie z okazji 600-lecia Wydziału Teologicznego Akademii Krakowskiej.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół