• facebook
 • rss
 • Pan Bóg na nas liczy

  kb

  dodane 20.09.2014 01:24

  O północy rozpoczęła się w kaplicy Cudownego Obrazu pasterka maryjna w ramach pielgrzymki wiernych i duchowieństwa archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę.

  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. W homilii zaznaczył, że jesteśmy zaproszeni do przyjaźni z Chrystusem. - Z całą pewnością Pan Jezus liczy na nas, skoro powołał nas do Kościoła, skoro jako katolicy jesteśmy ewangelizatorami - mówił.

  Biskup pomocniczy wrocławski nawiązywał także do adhortacji papieża Franciszka, "Evangelii gaudium". Przypomniał, że ojciec święty zwrócił w niej uwagę na "ewangelizacyjny styl Maryi". - Papież Franciszek tak to ujął, że  "Maryja jest tą, która potrafi przemienić stajnię dla zwierząt w dom Jezusa". Jeśli tak na to spojrzymy, to odkryjemy, że tak często nasze życie przypomina stajnię dla zwierząt, bo tyle w nim niewierności, zapomnienia o Panu Bogu, grzechu. Czasem może tak nasze życie wyglądać. A Maryja zamienia nasze życie w dom Jezusa (...), w którym doznajemy przyjaźni - tłumaczył.

  - Dziś jest okazja, byśmy doświadczyli takiej wymiany: z jednej strony my liczymy na Pana Boga, prosząc o Jego łaskę, a z drugiej strony Pan Bóg liczy na nas, zapraszając do dzieła ewangelizacji. Mamy niezwykłą okazję, by po tę wymianę sięgnąć szczególnie skutecznie dzięki temu, że znajdujemy się w maryjnym, starodawnym sanktuarium - dodał.

  Po Mszy św. kolejne grupy podjęły czuwanie przy Matce Bożej. Zakończy się ono Eucharystią o godz. 6. Pielgrzymka odbywa się pod hasłem "Maryjo, uproś nam łaskę nawrócenia".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół