• facebook
 • rss
 • Oleśnica buduje żywy pomnik Janowi Pawłowi II

  WKS

  dodane 24.09.2014 17:06

  Z inicjatywy burmistrza Oleśnicy oraz miejscowych proboszczów miasto wspólnie z parafiami ufunduje stypendia dla zdolnych uczniów, których rodziny są w trudnej sytuacji materialnej.

  Specjalną uchwałę w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Wyrównawczego Szans Edukacyjnych oleśniccy rajcy przyjęli w kwietniu, kilka dni po kanonizacji Jana Pawła II, jednak pierwsi wyróżnieni otrzymają stypendia w czasie uroczystej gali, jaka odbędzie się 14 października. Jak tłumaczą pracownicy ratusza, chodziło o to, by w kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową wrócić do wydarzeń związanych z kanonizacją.

  Tego dnia poznamy pierwszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy co miesiąc do czerwca 2015 r. będą otrzymywali wsparcie w kwocie 200 zł. Na stypendium złożą się wspólnie: Urząd Miasta oraz proboszczowie trzech oleśnickich parafii. Pretendować do wyróżnienia mogą ci, których średnia ocen przekracza 4,6, otrzymali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz ze względu na trudną sytuację materialną nie mają możliwości rozwoju swoich zdolności.

  – Zależało nam, by świętowanie tak ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia, jakim była kanonizacja Jana Pawła II, niejako rozciągnąć w czasie – mówi Jan Bronś, burmistrz Oleśnicy, i tłumaczy: – Chcieliśmy stworzyć pomnik ojca świętego nie z mosiądzu czy brązu, ale z młodych ludzi, o których papież zawsze mówił, że są przyszłością naszej ojczyzny. Jego zdaniem stypendyści, których każdego roku będzie wybierał zespół złożony z przedstawicieli fundatorów, będą nośnikami pamięci o św. Janie Pawle II.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół