• facebook
 • rss
 • Do Wrocławia w drodze na Yamoussoukro

  Jan Hlebowicz, ac

  dodane 06.10.2014 14:16

  Kolejny ołtarz adoracji autorstwa Mariusza Drapikowskiego - "Dar miłości i pokoju” - będzie przebywać w Stolicy Dolnego Śląska Od 1.12 a do 7.01.

  Od kilku lat Mariusz Drapikowski razem z synem Kamilem oraz przyjacielem Piotrem Ciołkiewiczem, prezesem Stowarzyszenia Communità Regina della Pace, realizują dzieło "12 gwiazd w koronie Matki Bożej". To projekt utworzenia dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.

  Materialnym znakiem duchowego dzieła są ołtarze adoracji wykonane z bursztynu, złota i srebra. Pierwszy ołtarz adoracji trafił do Jerozolimy. Kolejna "gwiazda", pobłogosławiona przez papieża Benedykta XVI, kilka miesięcy temu stanęła w miejscowości Oziornoje w Kazachstanie. Teraz przyszedł czas na Wybrzeże Kości Słoniowej. Ołtarz "Donum Caritas et Pax", czyli "Dar miłości i pokoju", za kilka miesięcy przybędzie do bazyliki w Yamoussoukro.

  Głównym tematem "Donum Caritas et Pax”  jest Całun Turyński.

  - Kontemplując całun zanurzony w krysztale, widzimy mękę Jezusa, ale za nią dostrzegamy Jego zmartwychwstanie, zwycięstwo życia i miłości; światło, a nie mrok - wyjaśnia pan Mariusz. W centrum ołtarza artyści umieścili postać Maryi. Pieta przyobleczona jest we fragment płótna i tuli do siebie Eucharystię. - Matka Boża przemawia tym gestem do każdego z nas: "Mój Syn nie umarł, ale zmartwychwstał. Przyjdźcie do Niego i zawierzcie Mu swoje troski" - tłumaczy Kamil Drapikowski, artysta-rzeźbiarz.  

  Zanim wyjątkowe dzieło trafi na Wybrzeże Kości Słoniowej, odbędzie peregrynację po licznych kościołach w Polsce i za granicą. Podobnie jak poprzedni ołtarz adoracji - "Gwiazda Kazachstanu” - tak i ten ma przybyć również do Wrocławia, do kościoła ojców paulinów.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół