• facebook
 • rss
 • Kawaler pożegnany

  kb, WKS

  dodane 07.10.2014 13:37

  Kard. Henryk Gulbinowicz przewodniczył Mszy św. w intencji śp. Bronisława Pałysa - Kawalera Rycerskiego Zakonu św. Bożego Grobu w Jerozolimie, Komandora Orderu św. Stanisława oraz założyciel i dyrektora Wydziału Programów Katolickich PSE "POLEST".

  W homilii, ks. prof. Andrzej Tomko przypomniał wielkie zaangażowanie B. Pałysa w tworzenie kultury, która odnosiła się do chrześcijańskich wartości. Podkreślił, że nie zatrzymywał się on jednak tylko na tym. - To poprzez swoje dary i potencjał, poprzez budowaną kulturę, sięgał wyżej, do nadprzyrodzoności, której kilka dni temu sam już dotknął - mówił.

  - Zwykło się mówić, że na życie ludzkie działają dwa wektory. Z jednej strony robimy coś w jakiś sposób, bo się boimy (...). Drugi wektor związany jest z ludzkimi oczekiwaniami i ambicjami (...). Jak to było w życiu śp. Bronisława? Jest jeszcze trzeci wektor, który dziś trzeba przywołać. To wektor miłości do Pana Boga, Kościoła i drugiego człowieka - mówił kaznodzieja.

  Przypomniał także niezliczone inicjatywy, które podejmował B. Pałys, by wychowywać dzieci, młodzież i dorosłych w miłości Bożej, a także wielkie zaangażowanie w działalność charytatywną na rzecz chorych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

  Zaznaczył, że zmarły był wielkim czcicielem i propagatorem kultu Matki Bożej Saletyńskiej. Nawiązując do dzisiejszego święta, Matki Bożej Różańcowej, przekonywał, że po paciorkach różańca świętego śp. Bronisław wchodzi do pięknej Boskiej rzeczywistości. - Dziękujemy, że mieliśmy tę radość spotkać się na drogach naszego życia. I dzisiaj Panu Bogu polecamy Twoją duszę, aby to, co cieniem kładzie się na życiu każdego człowieka, mógł On w nieskończonych obszarach swojego miłosierdzia i dzięki naszym modlitwom wymazać - mówił na zakończenie ks. A. Tomko.

  Pogrzeb Bronisława Pałysa odbędzie się jutro, 8 października o godz. 15 w Stobnie k. Wołowa. Wcześniej odbędzie się czuwanie modlitewne w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja. Ostatniemu pożegnaniu przewodniczył będzie ks. infułat Adam Drwięga.

  Więcej o Bronisławie Pałysie pisaliśmy TUTAJ, a o jego działalności TUTAJ.

  Msza św pogrzebowa Bronisława Pałysa
  Katolicka tvRodzina

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół