• facebook
 • rss
 • Ponad podziałami dla rodziny

  Karol Białkowski

  dodane 08.10.2014 14:53

  Pierwszych dwudziestu dolnośląskich kandydatów w wyborach samorządowych otrzymało "Certyfikaty Samorządowca Przyjaznego Rodzinie". Wrocławska gala ogólnopolskiej kampanii "Rodzina ma głos" była pierwszą w kraju.

  Rodzina ma głos! - spot wideo
  Rodzina ma głos!

  - Ta kampania jest tak naprawdę z każdymi wyborami, które odbywają się w Polsce. Mieliśmy już certyfikowanych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Z naszego okręgu wyborczego trzech z pięciu nowych europosłów uzyskało "Certyfikat Samorządowca Przyjaznego Rodzinie" - mówi Jakub Skoczylas, pełnomocnik wojewódzki kampanii "Rodzina ma głos". Podkreśla, że kolejne wyzwanie jakim są wybory samorządowe jest dużo bardziej wymagające ze względu na ogromną ilość osób ubiegających się o stanowiska w radach miejskich, powiatowych i gminnych, sejmiku wojewódzkim, a także prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

  Czemu ma służyć przyznawanie certyfikatów kandydatom przyjaznych rodzinie? - Ochrona małżeństwa, życia rodziny powinny być wspólnym mianownikiem niezależnie od szyldów politycznych. Władza na każdym szczeblu powinna o te wartości dbać i je promować - dodaje. Podkreśla przy tym, że samorządy nie mają bezpośredniego wpływu na stanowienie prawa chroniącego rodziny, ale decydują o ważnych dla niej kwestiach - opiekują się finansowanymi przez siebie publicznymi placówkami edukacyjnymi oraz podejmują decyzje związane z placówkami służby zdrowia. - Warszawski przykład prof. Chazana pokazał, że to prezydent miasta podjęła decyzję o jego zwolnieniu ze stanowiska dyrektora Szpitala św. Rodziny - tłumaczy J. Skoczylas.

  Pełnomocnik wojewódzki kampanii "Rodzina ma głos" zwraca uwagę, że w wielu przypadkach samorządy stają na wysokości zadania i, w miarę swoich możliwości, budują coraz lepszy klimat dla rodzin. Jako przykład podaje pomoc w organizacji marszów dla rodziny, czy tworzenie programów wspierających duże rodziny. - Władza samorządowa jest po prostu najbliżej obywateli i może dostrzec najwięcej potrzeb i dostosować do nich swoje działania - tłumaczy.

  ___________________
  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół