• facebook
 • rss
 • Gotowi? Za chwilę ruszamy!

  kb

  dodane 17.10.2014 20:42

  Już tylko kilka godzin pozostało do startu pieszej pielgrzymki wrocławskiej do grobu św. Jadwigi. Trzebnica czeka!

  Przypominamy, że uczestnicy pieszej pielgrzymki wrocławskiej zbierają się o godz. 6 w katedrze na nabożeństwie rozpoczynającym wydarzenie.

  Następnie uformuje się kolumna podzielona na 17 grup. Dodatkowe dwie wychodzą z Obornik Śląskich i Milicza.

  Postoje zaplanowano w Krzyżanowicach, Malinie i Wysokim Kościele.

  Na miejsce pątnicy dotrą ok. 15.30, żeby o godz. 16 uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem abp Mariana Gołębiewskiego, metropolity seniora wrocławskiego.

  Jak przygotować się do marszu? Warto na pewno być ubranym "na cebulkę". Przypominamy, że o poranku i w porze Eucharystii temperatura nie będzie zbyt wysoka.

  Prognozy pogody są bardzo dobre. Synoptycy przewidują ok. 17 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Można się jednak spodziewać zarówno drobnych opadów deszczu jak i słońca.

  Dla tych, którzy nie mogą z różnych powodów wybrać się w drogę, mamy dobrą informację. Jeszcze przed południem na naszej stronie pojawi się relacja z pierwszych kilometrów pielgrzymki. Oczywiście nie zabraknie również wieczornego podsumowania i całego mnóstwa zdjęć.

  W trakcie całego dnia na pewno nie braknie wielu atrakcji. Wraz z redakcją wrocławskiego "Gościa" zachęcamy wszystkich pątników do przedłużenia tego czasu.

  Po powrocie do domów będzie można wziąć udział w konkursie. Do wygrania "Gościowe" koszulki, kalendarze i organizery. O szczegółach poinformujemy 18 października po godz. 21.

  Zachęcamy także do duchowej łączności podczas Mszy św. Będziemy ją dla państwa transmitować na żywo dzięki udostępnieniu sygnału przez Rodzina TV. Okienko transmisji pojawi się w sobotnie popołudnie na www.wroclaw.gosc.pl.

  Więcej o tegorocznej pielgrzymce do Trzebnicy można przeczytać TUTAJ.

  ________________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół