• facebook
 • rss
 • Niezła lekcja

  Karol Białkowski

  dodane 04.11.2014 14:14

  Halloween - temat zamęczony? Nic z tego. Zagrożenie istnieje i mamy na to konkretny przykład.

  Jedna ze szkół na Dolnym Śląsku nosząca imię najwybitniejszego z Polaków, dziś świętego, Jana Pawła II.

  Ze zdjęć umieszczonych na facebookowym profilu placówki - jak się okazało nieoficjalnym - spoglądają postaci spod ciemnej gwiazdy.

  Mają szramy, rany i trupio blade twarze, a także ciekawe atrybuty np. trumienkę wielkości małego dziecka. W tle tablica z satanistycznymi symbolami - pentagramem, odwróconym krzyżem, czy zabawkowe lalki powieszone za szyję.

  Miało być zabawnie, ale do śmiechu nie było nikomu. Zdjęcia z facebooka zostały po naszej interwencji natychmiast usunięte i rozpoczęło się dochodzenie co? kto? i dlaczego?

  Jak się okazało w szkole, która propaguje chrześcijańskie wartości zdarzyło się coś, co można nazwać dwoma słowami - działaniem Złego.

  Kilkoro uczniów poprosiło swojego nauczyciela o możliwość przygotowania "komnaty tajemnic". Zgodę otrzymali. Rozumiem to.

  Wszędobylska już głupkowata tradycja rodem z USA fascynuje młodych ludzi. Jak może być inaczej, skoro na każdym kroku jest przedstawiana jako coś atrakcyjnego i całkiem miłego.

  Gdyby skończyło się tylko na przebierankach i drobnym straszeniu, pewnie sprawa by nie poruszyła nikogo. Pech albo nierozsądek (korci mnie, by napisać zdecydowanie mocniej) młodzieży, albo jedno i drugie naraz, spowodowały, że wstydu najedli się wszyscy związani ze szkołą.

  Uczniowie wykorzystali moment nieuwagi pedagoga i domalowali śmieszne, według nich, symbole, zrobili sobie kilka zdjęć i umieścili je na profilu w portalu społecznościowym. Zobaczył to jeden z naszych czytelników i poprosił o interwencję.

  Grono pedagogiczne zareagowało na szczęście bardzo szybko. Czterech uczniów zostało wezwanych na rozmowę dyscyplinującą. Przyznali, że sami dokonali publikacji fotografii.

  Co ciekawe, w tym dniu, 31 października, katecheta rozmawiał z uczniami na temat niezgodności komercyjnych halloweenowych zabaw z polską tradycją opartą na chrześcijaństwie. Widocznie ich nie przekonał. Teraz pogadanek będzie więcej. Jak zapewnia dyrekcja szkoły, tematowi będą poświęcone najbliższe godziny wychowawcze.

  O czym opisana, autentyczna historia świadczy? O tym, jak wielkie spustoszenie w głowach robi Halloween.

  Z pozoru niewinna zabawa oswaja niczego nieświadomych młodych ludzi ze znakami satanistycznymi i z cywilizacją śmierci. Wiedziałeś o tym drogi rodzicu czy nauczycielu? W tym przypadku "zabawa" ujrzała światło dzienne, a jak jest w innych szkołach? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest inaczej.

  Propozycja? W szkole im. Jana Pawła II można byłoby zrobić przebieraną dyskotekę świętych. I niech tak jak dzieci w przedszkolu sióstr józefitek we Wrocławiu (przeczytaj), młodzież nauczy się dwóch zdań o świętej postaci. Może z tego zostanie jakaś wartość, bo z mrocznego Halloween na pewno nie.

  _________________________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Cebulak
   05.11.2014 13:38
   Posrało was po całości katole. Zamiast wpieprzać się w nie swoje sprawy, zajmijcie sie czymś.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół