• facebook
 • rss
 • Szopki ze świata ciszy

  ac/tf

  dodane 02.12.2014 18:00

  Wystawę szopek wykonanych przez uczniów niesłyszących i słabosłyszących z wrocławskiego ośrodka szkolno-wychowawczego można oglądać "pod Czwórką", przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

  Prace powstawały w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących nr 12 we Wrocławiu, pod kierunkiem nauczycielek Izabali Bieniawskiej i Małgorzaty Lesiak, w ramach zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

  - To są bardzo pracochłonne dzieła, długo i żmudnie wykonywane. Oglądać możemy szopki oraz inne świąteczne prace powstałe na przestrzeni kilku lat. Są wśród nich dzieła nietypowe. Niektóre zostały wykonane przez dzieci ze sprzężonym upośledzeniem - mówi ks. Tomasz Filinowicz, duszpasterz osób niesłyszących i niewidomych w archidiecezji wrocławskiej.

  Warto dodać, że w tym środowisku przygotowania do świąt odbywają się na wielu „frontach”.

  Ważną ich częścią są środowe adwentowe spotkania osób niesłyszących przy malowaniu pierników.

  Z kolei niewidomi pracują nad świątecznymi dekoracjami. Zarówno ozdoby, jak i pierniki, zostaną przekazane na kiermasz świąteczny, a dochód z ich sprzedaży będzie wsparciem dla organizatorów Dolnośląskiego Spotkania Opłatkowego Niewidomych.

  - To taka forma współpracy niesłyszących i niewidomych - mówi ks. T. Filinowicz. I już zaprasza do kościoła pw. NMP na Piasku na pasterkę 24 grudnia o 22.00, po której nastąpi uroczyste uruchomienie ruchomej szopki w kaplicy duszpasterstwa.

  ________________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół