• facebook
 • rss
 • 5 minut dla pokoju

  WKS

  dodane 03.12.2014 12:54

  Wierni niemieckiej diecezji Osnabrück zapraszają chrześcijan na całym świecie do zjednoczenia w modlitwie w intencji pokoju na ziemi. Na ich apel pozytywnie odpowiedział metropolita wrocławski abp Józef Kupny.

  Dziś do parafii w całej archidiecezji zostały wysłane pisma informujące o inicjatywie i zachęcające księży oraz wiernych świeckich do włączenia się w dzieło.

  Idea jest bardzo prosta - organizatorzy akcji "5 minut dla pokoju" chcą, by wobec ogromu informacji o wojnach, katastrofach i epidemiach, docierających do nas każdego dnia oraz towarzyszącego im często uczucia bezsilności, chrześcijanie na całym świecie 8 grudnia o 19.20 zjednoczyli się we wspólnej modlitwie.

  Zachęcają, by odmówić "Ojcze nasz" oraz sugerują możliwość przygotowania dłuższego nabożeństwa. "Ważne jest, by wszyscy modlili się tego samego dnia i o tej samej porze" - napisali w liście skierowanym do abp. Józefa Kupnego i dalej: "Jest nas wielu i wspólnie możemy zwrócić się do Wszechmogącego Boga. Dzięki modlitwie możemy być razem pomimo dzielących nas odległości".    

  Dzieło wspiera  nuncjusz apostolski w Niemczech abp Nikola Eterović, a relacja z akcji zostanie przedłożona papieżowi Franciszkowi, jako prezent i wsparcie działań Jego Świątobliwości na rzecz pokoju i pojednania w świecie.

  Metropolita wrocławski zachęcił dziś kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich archidiecezji wrocławskiej, by - w miarę możliwości - włączyli się w akcję "5 minut dla pokoju". Przyłączenie się do niej może mieć formę wspólnych modlitw w kościołach, kaplicach, podczas spotkań grup parafialnych, a także w domach, wspólnie z przyjaciółmi i znajomymi lub modlitwy indywidualnej.

  ________________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół