• facebook
 • rss
 • Wyróżnienie i zobowiązanie

  kb

  dodane 08.12.2014 15:15

  16 kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego przyjęło strój duchowny. Od teraz ich wygląd zewnętrzny wskazuje, że wybrali drogę kapłańską.

  - Na początku wydawało mi się, że nie będę się stresował, ale szybko się przekonałem, że to niemożliwe - mówił tuż po Eucharystii kl. Marcin Wachowiak. Zaznacza, że możliwość noszenia sutanny to wyróżnienie i zobowiązanie. - Człowiek zauważa, że jest w nim nowa jakość. Każdy z nas jednak pamięta, że to my musimy zdobić tę szatę, a nie ona nas - dodaje. Czym dla młodego człowieka jest sutanna? - Dla mnie to widzialny znak tego, że przynależę do Chrystusa. Przez ten strój chcę pokazywać innym, że On jest miłością ogarniającą każdego człowieka - tłumaczy.

  Mszy św. w katedrze wrocławskiej przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. Zwracając się do zebranych, mówił o radości związanej ze świętem Niepokalanego Poczęcia NMP i przygotowaniami do uroczystości Bożego Narodzenia. Zaznaczył, że radość związana z przeżywaniem Bożych tajemnic odzwierciedla się w życiu człowieka, a tym razem jest to życie powołanych do kapłaństwa.

  - To chwila bardzo symboliczna, pełna głębokiego znaczenia, gdyż strój duchowny oznacza także przyjęcie odnowionego stroju łaski - przyobleczenie się w nowego człowieka - mówił. Przypomniał także, że decyzja o wstąpieniu do seminarium świadczy o gotowości pójścia za Chrystusem.

  Obłóczyny poprzedziła specjalna nowenna. W ciągu jej trwania klerycy dowiedzieli się od swoich przełożonych, jakie jest znaczenie sutanny i o jej oddziaływaniu na innych ludzi.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół