• facebook
 • rss
 • Niechciane "Bez Tabu"

  Karol Białkowski

  dodane 11.12.2014 13:28

  Rodzice uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie chcą zatrzymać seksedukację w placówce.

  - W ubiegły wtorek - 2 grudnia - w szkole odbyło się spotkanie rodziców i dyrekcji, na którym pani dyrektor przedstawiła propozycję zorganizowania dodatkowych godzin zajęć edukacji seksualnej przygotowanych przez panią psycholog z fundacji "Bez Tabu" - mówi Piotr Oksanicz, jeden z zaniepokojonych ojców.

  Podkreśla, że kilkoro rodziców skorzystało z możliwości zadawania pytań, które miały uściślić program, który miałby być poruszany podczas takich lekcji.

  - Podczas dyskusji usłyszeliśmy m.in., że prowadzące zajęcia nie mają wykształcenia pedagogicznego, ale są dobrze przygotowane do ich prowadzenia. Natomiast na pytanie o program, powiedziała, że sama go opracowała, ale nie udostępni go w całości, bo jest chroniony prawami autorskimi - relacjonuje.

  Kolejne pytanie dotyczyło potrzeby organizowania dodatkowych lekcji seksedukacji wobec istnienia zajęć z wychowania do życia w rodzinie.

  - Pani dyrektor odpowiedziała nam, że program WDŻ jest dobry, bo realizuje podstawę programową MEN i Kuratorium, natomiast pani prezes fundacji stwierdziła, że jest on zły i trzeba go uzupełnić - opowiada pan Piotr.

  Ramowy plan, jak miałyby wyglądać zajęcia trafił jednak do rodziców w postaci notatki, pod którą było miejsce na podpis wyrażający zgodę lub nie na udział gimnazjalistów w tego typu zajęciach (tekst prezentujemy na ostatniej stronie).

  Teresa Maślanka, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Wołowie tłumaczy, że rodzice przekazali do Gościa Niedzielnego informacje, które nie w pełni pokrywają się z rzeczywistością i prawdą.

  - Odbyło się spotkanie z rodzicami, przyjechała pani przedstawiciel fundacji "Bez Tabu", zapoznała z tematyką, rodzice otrzymali te informacje na piśmie - to był list do rodziców - w zaklejonej kopercie i tam było wyraźnie  napisane: "wyrażam zgodę" i "nie wyrażam zgody" (z miejscem na podpis, przyp. red.). Nie było  napisane, że "odbędą się" tylko "są planowane".

  Teraz pani pedagog i psycholog zbierają informacje, które płyną od rodziców, poukładamy to, zobaczymy jaka jest sytuacja i dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja - wyjaśnia. Podkreśla, że to rodzice w tej kwestii decydują, a nie szkoła, bo są to zajęcia dodatkowe, wykraczające poza podstawę programową.

  Zapytana przez nas o to, czy wie, co będzie na zajęciach, pani dyrektor odpowiada, że wie tyle ile wiedzą rodzice. Zaznacza, że dopiero po ewentualnej zgodzie rodziców zostaną podjęte dalsze zadania. - Plan od realizacji jest bardzo daleko - tłumaczy. Nie jest też w stanie powiedzieć ilu rodziców musi wyrazić zgodę, by lekcje seksedukacji się odbyły.

  _____________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół