• facebook
 • rss
 • Od dzieci dla dzieci

  mr

  dodane 23.12.2014 13:17

  Dzieci z rodzin o trudnej sytuacji finansowej otrzymały świąteczne podarunki od św. Mikołaja. Akcję zorganizowała wrocławska Caritas, a włączyły się w nią także placówki szkole. Uczniowie zebrali i przekazali bowiem mnóstwo zabawek oraz słodkości, które rozdano w tym roku przed świętami.

  Jak co roku, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wspiera z okazji świąt Bożego Narodzenia biedniejszych mieszkańców miasta.

  W kościele pw. św. Bartłomieja dzieci z ubogich rodzin spotkały się ze św. Mikołajem, który przyniósł im świąteczne upominki.

  – Od 25 lat, czyli od kiedy nasz Caritas funkcjonuje, podstawą działań jest pomoc charytatywna dla rodzin o trudnej sytuacji finansowej. Przed świętami przygotowaliśmy dla najmłodszych prezenty w postaci zabawek i słodkości, a dla rodziców i opiekunów paczki żywnościowe – mówi dyrektor wrocławskiej Caritas, ks. Dariusz Amrogowicz.

  W tym roku do zbiórki dołączyli się uczniowie z wrocławskich szkół, którzy przynosili w grudniu dary dla swoich uboższych rówieśników. Zgromadzono wiele zabawek i słodyczy.

  – Cieszymy się, że Ci którzy posiadają, potrafią dzielić się z innymi i czynić dobro, ponieważ świąteczne paczki, które dzisiaj rozdaliśmy, na pewno sprawiły wiele radości – stwierdza ks. Amrogowicz. Caritas sporządził 140 pakunków dla dzieci oraz 30 zestawów żywnościowych. To wszystko trafiło do około 70 rodzin, w większości wielodzietnych.

  Na spotkaniu ze św. Mikołajem pojawił się także abp Józef Kupny, który złożył najmłodszym świąteczne życzenia. – Gdy Pan Jezus się narodził, przyszli do niego pasterze, którzy przynieśli mu najlepsze prezenty, jakie zdołali przygotować. Na pamiątkę tego wydarzenia my także obdarowujemy się nawzajem i w ten sposób robimy dobry uczynek. Życzę wam radosnych, spokojnych i obfitych w prezenty świąt Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosławi – zakończył metropolita wrocławski.

  Wszyscy zebrani w trakcie spotkania wyśpiewali także kilka kolęd, które zaintonowały panie z Narodowego Forum Muzyki, realizujące projekt, „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. W kościelnych murach wybrzmiały m.in. „Gdy śliczna Panna” oraz „Przybieżeli do Betlejem”. Dzieci dobrze znały te kolędy, dlatego chętnie włączały się w śpiew.

  _____________

   

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół