• facebook
 • rss
 • Zasiedli do stołu w rodzinie Caritas

  Paweł Trawka /Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

  dodane 24.12.2014 14:42

  300 gości skorzystało z wigilii przygotowanej przez wrocławską Caritas. Był opłatek, życzenia, kolędy i wspaniała atmosfera.

  Do stołu w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego zasiadło dziś 300 gości, arcybiskup Józef Kupny, pracownicy wrocławskiej Caritas oraz wolontariusze m.in. z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, które już od kilku lat pomagają przy tej szczególnej wieczerzy. Wigilię rozpoczęła wspólna modlitwa i wysłuchanie fragmentu Ewangelii opowiadającej o szczególnej nocy, którą dziś wspominamy. Wszystkim zebranym metropolita wrocławski abp Józef Kupny złożył życzenia świąteczne.

  Wszyscy uczestnicy przełamali się opłatkiem oraz składali sobie życzenia. Na pożegnanie potrzebujący otrzymali prezenty - paczki z żywnością.

  Aby móc uczestniczyć we wspólnym świętowaniu, wrocławianie musieli odebrać specjalne zaproszenia. Jak co roku uroczysta wigilia złożona z tradycyjnych potraw cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród potrzebujących. Na wieczerzy nie zabrakło dwóch podstawowych elementów tej wyjątkowej uroczystości - świątecznych potraw oraz wyjątkowej, iście rodzinnej atmosfery, bowiem śmiało można powiedzieć, że biskupi, pracownicy i podopieczni tworzą jedną wielką rodzinę miłości - caritas. 

  Na zakończenie wigilii każdy gość otrzymał specjalny prezent przygotowany przez pracowników Caritas Archidiecezji Wrocławskiej - paczkę świąteczną, w której znalazły się m.in. konserwy, ser żółty, herbata i słodycze.

  Dzięki gminie Wrocław, która ze swych środków współfinansowała świąteczną uroczystość, a także uprzejmości i użyczeniu auli przez władze Papieskiego Wydziału Teologicznego, Caritas mogła ugościć 300 potrzebujących.

  Organizacja wieczerzy w przeddzień Bożego Narodzenia jest szczególną formą pomocy podopiecznym Caritas, stanowi bowiem wyraz pamięci, gest solidarności wobec tych, którym jest szczególnie trudno w dzisiejszym świecie odnaleźć stabilność m.in. społeczną czy finansową. Wigilia w Caritas jest również próbą odświeżenia tradycji pustego miejsca przy stole oczekującego na nieznajomego gościa, a także otwarcia ludzkich serc i nakierowania naszej wrażliwości na niesprawiedliwość losu.

  Wigilia jest szczególnym wsparciem dla ludzi samotnych, ubogich i bezdomnych. Stanowi ona uzupełnienie stałych form pomocy świadczonych przez wrocławską Caritas. Dzięki niej każdy potrzebujący może skorzystać z darmowych jadłodajni, łaźni, konsultacji lekarskich, odebrać paczkę w ramach cyklicznych zbiórek żywności czy świętować Boże Narodzenie.

  _____________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół