• facebook
 • rss
 • Gdzie do lekarza we Wrocławiu?

  infpr

  dodane 02.01.2015 10:49

  Kilkadziesiąt przychodni pozostaje zamkniętych.

  Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że nie wszyscy lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim na terenie województwa dolnośląskiego zawarli umowy na świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu.

  By skorzystać z pomocy medycznej po 1 stycznia 2015 roku warto zapoznać się z aktualizowaną na bieżąco listą placówek, które takie kontrakty zawarły.  Znajduje się ona tutaj.

  Szczegółowe informacje udzielane są również pod bezpłatnym numerem infolinii 800 804 001 w godzinach od 8.00 do 16.00.

  Przez całą dobę informacje uzyskamy pod numerem telefonu: (071) 340 61 00 oraz pod numerem 112. Informacje o numerach infolinii przekazywane będą także z wykorzystaniem Regionalnego Systemu Ostrzegania w TVP REGIONALNA. 

  W sytuacji, kiedy lekarz rodzinny nie podpisał umowy na realizację świadczeń opieki zdrowotnej od 1 stycznia 2015 r., pacjent może zmienić lekarza rodzinnego lub – zgodnie z Zarządzeniem Nr 96/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 23 grudnia 2014 r. (z późn. zm.) – udać się po pomoc medyczną do placówek realizujących: świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, świadczenia w izbie przyjęć, świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym, które podpisały porozumienia z Dolnośląskim OW NFZ.

  Placówki te będą przyjmowały pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.
  Zgodnie z Ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, pacjent ma prawo do bezpłatnego wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ trzy razy w ciągu roku kalendarzowego. Wyboru lekarza, pielęgniarki lub położnej POZ dokonuje się poprzez złożenie pisemnej deklaracji w przychodni. Nową deklarację do wypełnienia pacjent otrzyma w przychodni.

  _____________

  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LEKARZ, LEKARZE , NFZ

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół