• facebook
 • rss
 • Dokąd Duch prowadzi Kościół?

  infpr/ac

  dodane 09.01.2015 20:11

  Nad tym pytaniem pochylą się uczestnicy konferencji, która odbędzie się we Wrocławiu 7 lutego.

  Wykłady wygłoszą bp Andrzej Siemieniewski oraz ks. Peter Hocken – katolicki kapłan, teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego. Jak tłumaczą organizatorzy spotkania – ekumeniczna Fundacja 24/7 – szczególnym powołaniem ks. Petera jest przybliżanie katolikom tradycji ewangelikalnej. W swojej posłudze wskazuje on przede wszystkim na duchowe zasady ekumenii, które Sobór Watykański II opisuje jako duszę całego ruchu ekumenicznego. W Polsce ks. Peter Hocken znany jest jako mówca konferencji i seminariów organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie „En Christo” oraz z książek własnego autorstwa, które ukazały się dzięki staraniom Stowarzyszenia: „Przecieranie nowych dróg”, „Wielki plan Boga” oraz „Kościół, który nadchodzi”.

  W ramach konferencji będą poruszane następujące tematy: Duch Święty objawia i wywyższa Jezusa jako Mesjasza, Zbawiciela, Pana oraz Chrzciciela Duchem Świętym; Duch Święty posyła Kościół – wysyła do tych, którzy żyją na marginesie społecznym (Franciszek), do ubogich i aż po krańce ziemi, z misją ewangelizacji, służby najbardziej potrzebującym; Duch Święty tworzy komunię z różnorodności tworzących ciało Chrystusa (fundament pojednania między Żydami i Kościołem z narodów), a także tworzy solidarność między ludźmi.

  Konferencja odbędzie się przy ul. Kanoniej 11 na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, 7 lutego, w godzinach od 9 do 19.30. Podczas jej trwania przewidziana jest także modlitwa uwielbienia. Uczestników obowiązują wcześniejsze zapisy – wyłącznie drogą elektroniczną: tutaj. Więcej informacji o Fundacji 24/7 tutaj.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół