• facebook
 • rss
 • 50 lat razem

  Barbara Rak

  dodane 12.01.2015 14:54

  Czternaście ziębickich małżeństw świętowało "złote gody". W ratuszu był szampan, życzenia i wspólne zdjęcia.

  Swoim świadectwem mieszkańcy Ziębic pokazują młodemu pokoleniu, że miłość może przetrwać wszelkie życiowe zawieruchy i kryzysy, gdy wszystko jest na odpowiednim miejscu.

  To dlatego świętowanie swoich jubileuszy rozpoczęli podczas Mszy św., która odbyła się w bazylice pw. św. Jerzego.

  Dopiero po Eucharystii małżonkowie wraz ze swoimi rodzinami i bliskimi udali się do ratusza. Tutaj odnowili przysięgi małżeńskie i dziękowali sobie wzajemnie za spędzone ze sobą pół wieku.

  Wiele par podkreślało, że w ich życiu były zarówno chwile radosne jak i smutne, jednak wiara, nadzieja i miłość pozwaliły im przetrwać i wspólnie kroczyć po życiowych drogach.

  Jubilaci zostali uhonorowani medalami prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego za wieloletnie pożycie małżeńskie, pamiątkowymi tabliczkami okolicznościowymi i kwiatami. Uroczystości zakończył wspólny toast.

  Pół wieku razem przeżyli: Stanisława i Marian Borkowscy, Jadwiga i Zdzisław Ziemiaszewscy, Stanisława i Waldemar Koprowscy, Halina i Czesław Duszak, Regina i Kazimierz Zarzyccy, Celina i Andrzej Radlak, Lidia Barczak-Rozwadowska i Jerzy Rozwadowski, Alina i Jan Iskra, Halina i Stefan Brejdak, Helena i Alfred Ćwiek, Mirosława i Piotr Demczyk, Danuta i Franciszek Prochera, Ludwika i Janusz Argasińscy, Janina i Władysław Wojdyło.

  Redakcja "Gościa Wrocławskiego" gratuluje i życzy obfitości łask Bożych.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół