• facebook
 • rss
 • Niezwykła wizyta

  Maciej Rajfur

  dodane 14.01.2015 18:04

  Metropolita wrocławski noworoczne słowo skierował do chorych podopiecznych z ośrodka w Jaszkotlu. Najmłodsi przygotowali krótkie jasełka, zaśpiewali kolędy, a po wszystkim mieli okazję porozmawiać ze specjalnym gościem.

  Wizyta abp. Józefa Kupnego była wielkim wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak i pracowników zakładu. Przede wszystkim dlatego, że gościł on w tym miejscu po raz pierwszy. - Ksiądz arcybiskup często obejmuje patronatem inicjatywy przez nas organizowane, więc w dowód wdzięczności zaprosiliśmy go w nasze skromne progi. Chcieliśmy, żeby nas po prostu poznał i zobaczył, jak funkcjonujemy, czym się zajmujemy - mówi Karolina Mazur, menadżer ośrodka.

  Warto podkreślić, że placówkę prowadzi Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Nauczanie oraz wychowywanie dzieci odbywa się w wierze katolickiej. - Tym bardziej wizyta zwierzchnika archidiecezji jest dla nas ważna. W założeniu prowadzimy nasz dom w duchu chrześcijańskim - dodaje K. Mazur.

  Podopieczni przedstawili przed swoim pasterzem jasełka. Kolędy wykonała zaprzyjaźniona grupa „Apostolskie nutki”. Po części oficjalnej niecodzienny gość zgromadził dzieci wokół siebie na chwilę rozmowy. - Kochane dzieci, zapraszajmy  Pana Jezusa do serduszka, żeby się tam rozgościł, żeby całe nasze serce do niego należało. On się naprawdę z tego ucieszy. Pan Jezus nie jest uciążliwym gościem. On nam pomaga, kocha nas i doskonale rozumie - tłumaczył najmłodszym arcybiskup.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół