• facebook
 • rss
 • Polonez na szczęście przed maturą

  Maciej Rajfur

  dodane 16.01.2015 14:51

  Miejska legenda mówi o dobrze zdanej maturze w przypadku odtańczenia tradycyjnego polskiego tańca na rynku razem z innymi maturzystami. Dzisiaj kilka tysięcy licealistów punktualnie o godz. 12 charakterystycznym krokiem poloneza wyruszyło spod pomnika A. Fredry.

  Miejska legenda mówi o dobrze zdanej maturze w przypadku odtańczenia tradycyjnego polskiego tańca na Rynku razem z innymi maturzystami. Dzisiaj kilka tysięcy licealistów punktualnie o godz. 12 charakterystycznym krokiem poloneza wyruszyło spod pomnika A.Fredry.

  Na czele tanecznego korowodu kroczył prezydent miasta Rafał Dutkiewicz oraz Wojciech Dąbrowski aktor i dyrektor Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Zatańczyła także pani wiceprezydent Wrocławia, Anna Szarycz. Maturzyści chętnie biorą udział w tej inicjatywie i lokalna społeczność postrzega ją już jako tradycję.

  – Serce roście, gdy widzę taki tłum maturzystów. Przypominam sobie czas, w którym ja przygotowywałam się do tego ważnego egzaminu. To był wspaniały czas – wspomina pani Maria, obserwujący przechodzień. Wielu mieszkańców zatrzymywało się i z uśmiechem obserwowało pewnie kroczących młodych ludzi.

  O muzyczną stronę wydarzenia zatroszczyła się Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po wszystkim wiele grup ustawiało się pod pomnikiem Aleksandra Fredry, przepasanym specjalną szarfą, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. – Nie wierzę w przesądy, więc do tego szczęścia na egzaminie maturalnym po dzisiejszym tańcu nie przywiązuje większej wagi, ale chętnie wzięłam dziś w tym wydarzeniu udział. Wyrwaliśmy się ze szkoły, było wesoło i zawsze to coś innego niż siedzenie w szkolnej ławce – mówi Kamila z Liceum nr XIV im. Polonii Belgijskiej.

   


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół