• facebook
 • rss
 • Jabłka z programu Embargo dla Caritas

  Paweł Trawka /Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

  dodane 04.03.2015 13:14

  W rolniczych magazynach wciąż marnują się owoce, których nie udało się sprzedać za wschodnią granicę. Z jabłek jednak mogą skorzystać ubodzy. Do wrocławskiej Caritas dotarł transport 20 tys. kg owoców.

  W najbliższych dniach trafią one do ośrodków, stowarzyszeń i parafii współpracujących z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Zostaną rozprowadzone wśród ok. 2000 osób znajdujących się pod stałą opieka Parafialnych Zespołów Caritas, fundacji, i placówek pomocowych.

  - To pierwszy transport w tym roku - relacjonuje s. Agnieszka Przytarska, koordynator programu Embargo. - W ubiegłym roku do ubogich trafiło 40 ton jabłek i 20 ton marchewki. Co może zaskoczyć, wciąż we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, są ludzie głodni, dla których taka pomoc jest realnym wsparciem - podkreśla siostra koordynator.

  To pierwszy z zaplanowanych w tym roku transportów. W przyszłym tygodniu do magazynów Caritas trafi kolejne 20 ton jabłek. Produkty są najwyższej jakości, mają świadectwo Inspekcji Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych, która każdorazowo kontroluje dostawców. Tym razem pochodzą one z grójeckich sadów.

  Działania Caritas są wsparciem dla osób biednych ale również są pomocą dla producentów warzyw i owoców. Rolnicy deklarujący, że przekażą żywność do nieodpłatnej dystrybucji, zgłaszają się do Caritas. Następnie w magazynie przeprowadza się odbiór jakościowy i z dokumentem przekazania żywności producent zgłasza się do Agencji Rynku Rolnego po rekompensatę, która obejmuje towar, pakowanie i transport.

  Akcja „Embargo” wpisuje się w szeroki wachlarz wsparcia, przekazywanego każdego dnia najuboższym. Tylko w ubiegłym roku jadłodajnie Caritas rozdały 140 tys. gorących posiłków, a z naszej łaźni i magazynu odzieży skorzystało  5031 osób. Każdego dnia z opieki wrocławskiej Caritas korzysta ponad 800 potrzebujących.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół