• facebook
 • rss
 • Jego "tak" odwraca nasze "nie"

  ac

  dodane 03.04.2015 22:50

  Tajemnica krzyża i JPII - w Wielki Piątek w katedrze wrocławskiej towarzyszył wiernym papież, który 10 lat temu odszedł do domu Ojca.

  – Nie tylko krzyż trzymał w swoim ręku, ale na tym krzyżu się wspierał – mówił o Janie Pawle II bp Andrzej Siemieniewski, wspominając również owoce peregrynacji po archidiecezji wrocławskiej krucyfiksu naznaczonego papieską modlitwą. – Jak najsłuszniej w Litanii do św. Jana Pawła II znajdziemy wezwanie: „św. Janie Pawle II zakochany w krzyżu Chrystusa” – mówił biskup, przytaczając także inne litanijne wezwania, wpisujące się w tajemnicę Wielkiego Piątku: „św. Janie Pawle II wytrwały w cierpieniu... wzorze życia i umierania”.

  W katedrze zabrzmiały papieskie słowa o męczennikach, którzy swoje cierpienie przeżywali w łączności z Chrystusem i „... potwierdzają żywotność Kościoła; jawią się jako światło dla Kościoła i dla ludzkości, ponieważ pozwolili zajaśnieć w ciemnościach światłu Chrystusa”. – Jest to przede wszystkim światło miłości – mówił bp Siemieniewski, wspominając również o siedmiu słowach wypowiedzianych przez Jezusa na krzyżu: – Wszystkie one wyrażają to, co powiedział wcześniej w Ogrójcu: „nie moja, ale Twoja wola niech się stanie...”. Św. Jan Paweł II zauważył, że Chrystusowe „tak” wobec cierpienia, krzyża, śmierci, odwróciło „nie” prarodziców w ogrodzie Eden... odwróciło także wszystkie grzechy, sprzeniewierzenia w historii ludzkości; również nasze...

  Po wielkopiątkowej liturgii w katedrze wrocławskiej rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół