• facebook
 • rss
 • Radość silniejsza od lęku

  kb /PWT

  dodane 06.04.2015 06:02

  Tradycyjnie w drugim dniu świąt Wielkiej Nocy do wiernych archidiecezji swoje słowo skierował rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. "Przeżywając radość, musimy zgodzić się także na lęk" - napisał ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, nawiązując do mieszanki uczuć towarzyszącym kobietom, które wracały od pustego grobu.

  "Ewangeliczny przykład kobiet pokazuje jeszcze inną rzecz, a mianowicie, że w tym współistnieniu lęku i radości, może zwyciężyć radość. Lęk nie jest ostatnią, dominującą rzeczywistością. Ostatnie słowo do niego nie należy. W życiu kobiet zaczyna dominować radość, ponieważ spotykają na swojej drodze żywego Pana, który wzywa je do radości, mówiąc: »Witajcie!«, co oznacza dosłownie: »Radujcie się!«. Spotkanie ze zmartwychwstałym Panem, któremu oddały pokłon, staje się dla nich źródłem radości, większej niż wszystkie lęki" - wyjaśniał.

  Ksiądz rektor zwrócił uwagę również na źródło radości Pana Jezusa, którym jest "stała obecność i bliskość Ojca, który nigdy nie opuścił swojego Syna i zawsze przychodzi Mu z pomocą (...). Ojciec napełnia Pana Jezusa radością przez to, że nie zostawia Go w grobie, że daje Mu nowe życie w zmartwychwstaniu" - zaznacza.

  Autor listu przekonuje, że najgłębszym źródłem radości dla chrześcijanina jest "synowska relacja z naszym Ojcem niebieskim, która zakorzeniona jest w relacji Ojca ze swoim Jednorodzonym Synem. Bóg jest naszym kochającym i wszechmocnym Ojcem, a my Jego przybranymi dziećmi. Przeżywając coraz głębiej tę relację, możemy odnajdywać radość mocniejszą niż lęk" - dodaje.

  Poniedziałek Wielkanocny jest w archidiecezji wrocławskiej dniem modlitwy za Papieski Wydział Teologiczny. Wierni składali również ofiary na funkcjonowanie papieskiej uczelni.

  Przeczytaj cały list rektora PWT na kolejnej stronie


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół