• facebook
 • rss
 • Podstawa to zaufanie

  WKS

  dodane 17.04.2015 12:20

  Abp Kupny dla Tygodnika "Solidarność": Korupcja społeczna to konsekwencja skorumpowanego serca człowieka

  Życie nasze stanie się nie do zniesienia, jeśli jedni nie będą ufać drugim, jeśli będziemy kierować się podejrzliwością o złe intencje osób z którymi współpracujemy – powiedział metropolita wrocławski w wywiadzie dla Tygodnika „Solidarność”. Hierarcha podkreślił, że w wielu obszarach zauważalny jest dziś w Polsce kryzys zaufania.

  Zdaniem hierarchy wspomniany kryzys dotyczy przedstawicieli wszystkich grup społecznych: pracodawców, pracobiorców, polityków. – Powinniśmy połączyć wysiłki, by nie dopuścić do jego rozszerzania się – podkreślił abp Kupny.

  Odnosząc się natomiast do problemów z jakimi boryka się polskie społeczeństwo, tzn. bezrobociem, emigracją czy plagą umów śmieciowych metropolita wrocławski zauważył, że mamy do czynienia z kryzysem, którego korzenie tkwią nie tylko w ekonomii, ale także w moralności.

  – Takie zjawiska, jak: marnotrawienie publicznych pieniędzy, oszustwa i wyzysk, brak poszanowania prawa zarówno jeśli chodzi o jego przestrzeganie, jak i o sposoby jego stanowienia i stosowania, zagubienie sensu pracy, brak szacunku ludzkiej godności, odbijają się na ekonomii, ale nie pozbędziemy się ich samymi narzędziami ekonomicznymi – powiedział arcybiskup, dodając, że leczenia wymaga sfera moralna człowieka.

  – Papież Franciszek w swoim wykładzie na temat korupcji społecznej zauważył, że jest ona niczym innym jak konsekwencją skorumpowanego serca, które ulegając zepsuciu nie reaguje, gdy człowiek wyrabia w sobie nawyki niszczące i ograniczające jego zdolność kochania bliźnich – tłumaczył metropolita wrocławski.

  Cały wywiad ukazał się w Tygodniku „Solidarność” z 10 kwietnia 2015 r.


  Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół